Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Україна
В Україні стане простіше реєструвати земельні ділянки
Поделиться

В Україні стартував пілотний проект реєстрації земельних ділянок за новим принципом

Реєструвати землю в Україні стане легше та простіше. З 10 червня стартував пілотний проект із запровадження державної реєстрації земельних ділянок за принципом екстериторіальності.

Наприклад, документи можна буде подати у ЦНАПІ в Запорізькій області. А рішення може бути прийнято, за вибором електронної системи, в будь-якому іншому регіоні країни.

На думку начальника юридичного управління Запорізької обласної ради Єгора Мороза, нова система реєстрації може зменшити корупційні ризики.

— Реєстрація земельних ділянок у державному земельному кадастрі буде відбуватися територіальними органами Держгеокадастру випадковим обранням системою Держгеокадастру. Тобто, наприклад, заява, яка подається, у місті Запоріжжі, може бути розглянута в іншій області, наприклад, у Харківській, Київській, або Чернігівській, — розповідає Єгор Мороз. — На наше переконання усувається корупційна схема та корупційна

складова у державній реєстрації земельних ділянок. Оскільки, на сьогоднішній день, виключається зацікавленість певних реєстраторів у здійснення державної реєстрації земельних ділянок за місцем їх розташування.

Також вдвічі будуть скорочені строки здійснення державної реєстрації. Відтепер документи на земельну ділянку мають бути оформлені не пізніше ніж через сім днів з дня реєстрації заяви.

— Заяви розглядаються за чергою і за датою їх реєстрації. Кожна особа, кожен заявник зможе перевірити стан розгляду заяви, яку він подав через органи ЦНАПу і, звичайно ж, відслідкувати до якої області ця заява була передана, — зазначає Єгор Мороз.

Читайте також: В запорожском сквере уже установили пьедестал под будущую легендарную композицию — фото


Комментарии читателей