Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Украина, Экономика
В Україні може різко подорожчати хліб та сільгосппродукція
Поделиться

В Україні прогнозують збільшення вартості сільгосппродукції

Понад 68 млн тонн зернових очікують зібрати в Україні в цьому році. Це менше, ніж торік, але найбільше аграріїв зараз турбує не це. Уряд збирається ввести мито і квоти на імпорт нафтопродуктів. А отже, закупівельна ціна на дизель та скраплений газ в Україні може стати найбільшою в Європі. Це загрожує і агробізнесу, і кінцевому покупцю.

За словами самих аграрієв, спочатку вони переживали за врожай: зима була теплою. Але потім “допомогли” дощі. Погода налагодилася, а отже гарному врожаю зернових в цьому році — бути, каже керівник кількох запорізьких агропідприємств, депутат Запорізької обласної ради Геннадій Марич.

Геннадій Марич вирощує зернові в Оріхівському, Вільнянському і Запорізькому районах області. Каже, якщо з урожаєм хвилювань вже менше, то нова ініціатива Кабміну щодо введення мита і квот на імпорт нафтопродуктів неабияк стурбувала всіх аграріїв. Така політика може призвести до зростання цін на дизель та зріджений газ.

— Повинна бути конкуренція все-таки на ринку. І чим більше у нас буде гравців на ринку із нафтопродуктами, тим буде дешевше нафтопродукт в Україні. Аграрії багато потребляють ГСМу. Звичайно, це вплине на собівартість нашої продукції. В аграріїв і так багато налогів, ми вже на межі виживання, — розповів Геннадій Марич.

Зі здорожчанням палива собівартість сільгосппродукції збільшиться, а отже виростуть й ціни на продукти харчування.

— Уже вводили мито на добрива для України, і для чого це призвело? До того, що добрива дорожчали в два рази, — каже Геннадій Марич.

Держава, впевнені сільгоспвиробники, має дати їм можливість розвиватися, а не відбирати зароблене. Тоді буде добре і для фермерів, і для економіки країни в цілому. Це стосується і податків на землю.

— Вони платять за оренду землі приблизно 2 — 2,5 тисячі з гектара. І на ці 2-2,5 тисячі з гектара аграрій платить налогів не менше 1000 грн. Уже і так аграріїв обложили великими податками. Я думаю, на цьому треба зупинитися. Дати аграріям більш вже передишку, щоб вони могли і купити нову техніку, і построїти нові склади, — підсумував Геннадій Марич.

Читайте також: Чому в Україні під час карантину виросли ціни на продукти


Комментарии читателей