Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Здоров'я, Коронавірус, Україна
В Украине впервые выявили мутированный вариант штамма коронавируса "Дельта"
Поделиться

Мутированный вариант выявили в Днепре

В Украине впервые зафиксировали появление мутированного варианта штамма коронавируса «Дельта» — «Дельта AY.4.2». Его выявили сотрудники Института молекулярной биологии и генетики в образцах, взятых у больных из Днепра.

Этот вариант «Дельты» впервые зафиксировали в Великобритании летом 2021 года. Ученые считают его наиболее заразным среди всех вариантов коронавируса SARS-CoV-2.

Важливо підкреслити: і сам індійський «материнський» штам, і його мутовані варіанти мають дуже високий рівень контагіозності (заразности — прим. автора) порівняно з уханським штамом SARS-CoV-2, що прийшов у світ у грудні 2019 р. з Китаю, та британським Альфа, який спричинив попередню хвилю захворювання в Україні і світі. Про це свідчать і дані міжнародної наукової бази даних GISAID, згідно з якими на сьогодні різноманітні варіанти штаму Дельта знайдено у більш як 97% зразків, секвенованих у світі. Це безпрецедентно, адже досі жоден штам ковіду не мав такого тотального домінування на планеті, — пишут сотрудники Института молекулярной биологии и генетики на своей официальной странице в Facebook.

Напомним, что впервые индийский штамм коронавируса «Дельта» выявили в Украине 22 июня этого года.

Читайте также: Запорожский врач рассказал, почему COVID-19 смертельно опасен для «сердечников»


Комментарии читателей