Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
В Украине большую часть голосов на выборах могут признать недействительной
Поделиться

Как украинцы будут голосовать в условиях пандемии коронавируса

В этом году впервые в Украине выборы пройдут в условиях пандемии коронавируса и карантина, который все еще продолжается в нашей стране. С каждым днем количество заболевших растет. При этом, говорят эксперты, Верховная Рада Украины не приняла на законодательном уровне, механизм, который бы регулировал проведение выборов в условиях пандемии. Соответствующие рекомендации дало только Министерство здравоохранения Украины.

— За позицією міністерства охорони здоров’я та головного санітарного лікаря, виборці мають приходити на дільниці обов’язково в масці, яка закриває ніс та рот, — рассказывает управляющий делами исполнительного аппарата областного совета Владимир Подорожко. — Кожного буде зустрічати один з членів виборчої комісії та проводитиме температурний скринінг. У випадку, якщо у виборця температура тіла 37,2  та вище, після того, як він отримає виборчий бюлетень та ідентифікується, — він повинен голосувати у окремій кабінці. Для інших людей, у яких немає підвищеної температури і явних ознак ГРВІ чи інших інфекційних захворювань, — процедура буде такою ж, але вони будуть голосувати в звичайних кабінках. Законодавчо це питання не врегульовано, це просто позиція міністерства охорони здоров’я. А в нормальному випадку, це мало бути окреслено на законодавчому рівні. На сьогоднішній день у влади є єдиний варіант: закріпити це в поставі Центральної виборчої комісії офіційним документом, офіційними правилами однаковими для всіх і довести їх до територіальних виборчих комісій та дільничних виборчих комісій. Це потрібно для того, щоб система діяла, як в Закарпатті, так і в Запоріжжі однаково.

По словам Владимира Подорожко, хотя до выборов осталось совсем мало времени, до сих пор нет разъяснений о том, как избирателям нужно правильно заполнять бюллетени.

— Особливо, це актуально на виборах до великих міст, до міських рад, до обласних та районних рад. Тому, що там, окрім позначки за відповідну партію, виборець ще повинен буде поставити відповідний номер кандидата, якого він підтримує від цієї партії, — говорит Владимир Подорожко. — Враховуючи те, що Верховна Рада минулого тижня не включила до порядку денного законопроект № 4117, який унормовував ці питання, ми знову ж таки чекаємо від ЦВК відповідних роз’яснень. Немає чіткого пояснення, як потрібно проставляти цей номер за кандидата: 02 чи 2, трафарет чи ні. Не можна все віддавати на відкуп дільничних виборчих комісій, тому що ми отримаємо велику кількість зіпсованих і не дійсних бюлетенів, комісії в межах навіть одного району або одного округу будуть вирішувати зараховувати чи ні голоси за конкретного кандидата — по-різному. Причиною цього є не продумана державна політика у цій сфері. Я вже не одноразово казав, що державною владою, виконавчою владою не було проведено на місцях роз’яснень правил виборчого законодавства, механізму та порядку голосування, принципів, за якими будуть відбуватися вибори. Все це призведе до того, що виникнуть серйозні проблеми під час підведення результатів виборів не тільки в Запорізькій області, а у всій Україні.

Владимир Подорожко отметил, что из-за отсутствия единой нормы, многие бюллетени могут посчитать испорченными, или недействительными, что отразится на результатах выборов. А это может привести к накалу в обществе и судебным делам, поскольку, кандидаты могут потребовать пересчета голосов.

Читайте также: Многие украинцы не знают дату местных выборов — эксперт


Комментарии читателей