Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Здоров'я, Коронавірус, Україна
В опорні лікарні Запорізької області прибуло обладнання для порятунку хворих коронавірусом - фото
Поделиться

Медикам Запорізької області закупили обладнання і засоби індивідуального захисту

Сьогодні, 30 березня, запорізьким медикам передали засоби індивідуального захисту і медичне обладнання. Зокрема, 1 тис. 720 медичних костюмів, 11 тис. 500 біозахистних респіраторів №97, 1 тис. 200 респіраторів №99, 472 ящика медичних рукавичок. Крім цього, медики отримали комплектуючі для апаратів штучної вентиляції легенів: 60 контурів, 1 тис. 200 трубок і 100 фільтрів. Все це допоможе лікарям в боротьбі з коронавірусом.

Дана гуманітарна допомога відправиться в опорні медичні установи першої черги. Це ті лікарні, в яких будуть приймати хворих на коронавірус. Вони знаходяться в п’яти містах області — Запоріжжі, Мелітополі, Бердянську, Дніпрорудному і Пологах.

Про те, чи готові запорізькі лікарні приймати пацієнтів з коронавірусом, розповів перший заступник голови Запорізької ОДА Іван Федоров.

— Ситуація з поширенням коронавірусу в Запорізькій області не напружена. На сьогодні завантаженість інфекційних лікарень не перевищує 30%. Всього опорні лікарні області готові прийняти близько 500 хворих на коронавірус. Зараз основна задача для обласної влади – за кошти резервного фонду та централізованих постачань урахувати тримісячну потребу лікарень в засобах захисту та обладнання. Але, на жаль, нашим медикам ще багато чого не вистачає, приблизно 80%, — зазначив Іван Федоров.

Перед тим, як отримати допомогу, медики опорних лікарень першої черги робили спеціальні запити. У них вони писали, чого потребують найбільше. На основі цих запитів і робилися відомості в МОЗ для закупівлі обладнання.

Першим на допомогу медикам прийшов великий бізнес

Медичне обладнання закупили за державні кошти. А засоби захисту — завдяки допомозі бізнесів Смарт-Холдингу, Групи Метінвест і Міжнародного благодійного фонду Вадима Новинського.

Першим в боротьбу із загрозою поширення коронавірусу включився Фонд Ріната Ахметова і Бізнеси SCM, направивши на ці цілі 300 млн гривень. Бізнеси Смарт-Холдингу і Міжнародний благодійний фонд Вадима Новинського були в числі перших, хто відгукнувся на заклик Президента України та Штабу по боротьбі з епідемією коронавірусу при Офісі Президента України надати підтримку в боротьбі з поширенням інфекції.

А сьогодні благодійний фонд Вадима Новинського передав 1 тис. 720 медичних костюмів біозахисту і 12 тис. 700 медичних біозахистних респіраторів. У той же час костюми і респіратори отримали регіональні штаби Донецької, Харківської та Миколаївської областей.

Цінну допомогу від Фонду Вадима Новинського запорізьким медикам передав генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Олександр Мироненко.

— Навантаження на наших лікарів колосальне. Нехай медики будуть впевнені, що завдяки допомозі від Фонду Вадима Новинського вони надійно захищені на своїх робочих місцях. Упевнений, що єдиною і головною задачею лікарів має бути порятунок життів людей. Ось чому так важливо консолідувати всі зусилля — бізнесу, влади, суспільства — для повної перемоги над цією загрозою, — зазначив Олександр Мироненко.

За допомогу Запорізькій області в закупівлі засобів захисту Фонду Вадима Новинського подякував голова Запорізької ОДА Віталій Туринок.

— Президент, Кабмін і облдержадміністрації роблять все можливе, щоб захистити людей в умовах коронавірусної інфекції, яка торкнулася і України, і нашої області. Ми вдячні Фонду Вадима Новинського, який один з перших в Україні почав надавати допомогу. Сьогодні наша область отримала від його Фонду костюми біозахисту та респіратори високого класу для наших медиків. Доставка здійснювалася лінією МЗС і за підтримки Штабу по боротьбі з епідемією коронавірусу при Офісі Президента України. Фінансову підтримку надав Фонд. Ми сподіваємося на продовження співпраці. Тільки об’єднавшись, ми зможемо перемогти нашу спільну біду, — підкреслив Віталій Туринок.

Найближчим часом, в кінці цього або початку наступного тижня, запорізькі медики отримають ще один транш гуманітарної допомоги. До нього увійде і обладнання, куплене за кошти благодійників. У найближчих планах Фонду Вадима Новинського — додаткова закупівля костюмів біозахисту, медичних масок, респіраторів, засобів дезінфекції та іншого дефіцитного медобладнання. Все це буде розподілятися в медустанови Кривого Рогу, Кам’янського, Запоріжжя та країни в цілому.

Раніше закуплені Фондом десять апаратів штучної вентиляції легенів, 850 комплектів захисного одягу та 1 тис. медичних окулярів для медиків були передані в лікарні Києва, Херсона, Чернівців та Маріуполя.

Нагадаємо, що в лютому Фонд Ріната Ахметова першим в країні відреагував на світовий виклик загрози епідемії коронавірусу. За його кошти вже закупили і передали Міністерству охорони здоров’я обладнання для ефективного лікування ускладнень хвороби: висококласні апарати штучної вентиляції легенів SERVO-I UNIVERSAL и SERVO AIR шведського виробництва і кисневі концентратори.

Фонд придбав і передав засоби індивідуального захисту для українських медиків: унікальний ізолюючий мобільний бокс для транспортування інфекційних хворих EgoZlin biobag EBV, захисний біологічний і протихімічний костюм з фільтрувально-вентиляційною установкою EOBO-20 EgoZlin, захисні одноразові комбінезони від хімічних засобів, інфрачервоні термометри з лазерною указкою, багатошарові респіратори, захисні маски, окуляри.

Також Фонд у співпраці з Мінцифрою створили освітній серіал для педагогів «Карантин: онлайн-сервіси для вчителів». Він дозволяє освоїти всі доступні алгоритми, які допоможуть вибудувати правильну і ефективну роботу з учнями та батьками на період карантину.

Фонд Ріната Ахметова купує для всієї країни 320 тис. експрес-тестів на коронавірус. У найкоротші терміни вони будуть передані до Стабілізаційного фонду, ініційованого Президентом України. Крім того, додатково будуть придбані як мінімум 200 апаратів ШВЛ, необхідні для порятунку життя людей та інше обладнання.

Читайте також: В Україну прибули тести із Кореї, придбані за кошти Фонду Вадима Новинського

Фото Олександра Прилепи


Комментарии читателей