Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье
В оновленому запорізькому сквері з’являться ліхтарі-кульбаби та альтанка для шахістів
Поделиться

У сквері з’являться креативні локації

У Запоріжжі підбили підсумки конкурсу «Місце зустрічі», організатором якого є громадська спілка «Зелений центр Метінвест Запоріжжя». Це новий конкурс, який спілка проводить вперше. Його головною метою є залучення людей до благоустрою рідного міста.

Участь у конкурсі взяли збірні команди працівників підприємств Групи Метінвест. Вони розробили проєкти по облагороджуванню міста, які представили експертній раді конкурсу. У її складі — керівництво та менеджери громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя», а також представники міських райадміністрацій. Серед усіх проєктів вони обрали шість півфіналістів.

Проєкт «Місце зустрічі» проводиться у вигляді корпоративного волонтерства працівників Групи Метінвест. Ми плануємо втілити в життя найкращі дизайнерські рішення, які стануть місцями відпочинку для всіх: дітей, молоді та старшого покоління. Це будуть красиві відкриті простори зі зручною інфраструктурою, — розповів керівник громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» Олександр Балаба.

сквері

Презентація кращих проєктів пройшла в хабі «Платформа спільних дій». Півфіналісти представили свої роботи не лише експертній раді, а своїм колегам та іншим учасникам. Широкому загалу вони показали макети нових зон відпочинку, їхню вартість та план робіт.

сквері

Для молоді — яскраві фотозони, для пенсіонерів — місця для настільних ігор

Учасники конкурсу розробили проєкти розвитку Заводського і Хортицького районів. Адже там вони проводять найбільше часу — живуть і працюють.

Серед шести півфіналістів обрали дві найкращі команди. Визначили переможців за допомогою голосування. Голоси віддавали як члени експертної ради, так і самі учасники. Найбільшу підтримку отримали команди комбінату «Запоріжсталь» і Запорізького ливарно-механічного заводу.

сквері

Проєкти-переможці будуть реалізовані у сквері ім. 30-річчя визволення України від фашистських загарбників. Нагадаємо, що в цьому році його відкрили після масштабної реконструкції. Але вигляд скверу не всім подобається, особливо молоді. Тому вони вирішили трохи «осучаснити» сквер.

— Хоч цей сквер і новий, молодь у ньому практично не відпочиває. Частіше за все люди приходять туди, щоб просто посидіти на лавці. В основному, там гуляють пенсіонери і батьки з колясками. Тому ми вирішили створити такий простір, де можна було б і просто посидіти наодинці, і провести час з друзями. На нашій локації будуть лавки з місцями для зарядки гаджетів. До них можна буде підключити і ноутбуки, тому у людей буде можливість працювати на свіжому повітрі. Особливо це актуально у наш час, коли робота переходить в онлайн. А родзинкою нашої локації стануть великі ліхтарі-кульбаби, яких в Запоріжжі ще не бачили, — розповіла капітан команди Запорізького ливарно-механічного заводу, менеджер з виробничої освіти Валерія Заїка.

сквері

А ось команда ПАТ «Запоріжсталь» у своєму проєкті передбачила зону відпочинку якраз для людей старшого покоління. Вони помітили, що у сквері часто збираються любителі настільних ігор, а облаштованого місця, щоб пограти, для них немає.

Наша команда всією душею хоче зробити Заводський район одним з кращих у місті. Тому наш проєкт передбачає декілька об’єктів. По-перше, у сквері ми хочемо обладнати декілька інформаційних стендів. Коли ми запитували у жителів району, чи знають вони щось про сквер, то виявилося, що навіть не всі знають його назву. Тому ми хочемо зібрати інформацію про це місце та розмістити на стендах цікаві факти про нього. По-друге, ми плануємо обладнати альтанку для любителів шахів і шашок. І, звичайно, ми передбачили красиву фотозону. Це буде велика світлодіодна арка, яка ввечері мерехтітиме яскравими вогниками, — розповів капітан команди ПАТ «Запоріжсталь» В’ячеслав Власов.

сквері

Реалізувати проєкти мають у листопаді. За цей час у райадміністрації мають затвердити розташування локацій, організатори — знайти підрядника для виконання робіт, а автори проєктів — проконтролювати облаштування зон відпочинку.

сквері

Читайте також: На Набережній у Запоріжжі висадили велику алею молодих лип — фото

Фото автораКомментарии читателей