Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Події
В Енергодарі окупанти створили фейкові органи влади 
Поделиться

Очолив фейковий орган влади місцевий колаборант Шевчик

В Енергодарі Запорізької області російські окупанти почали створювати фейкові органи влади. Про це повідомляє НАЕК «Енергоатом».

Спочатку ніби зібралися 34 члени «громадської ради самоорганізації Енергодара» й обрали головою «адміністрації міста» головного колаборанта — депутата Енергодарської міськради від «Партії регіонів» (2010-2015) та ОПЗЖ (2020-2022) Андрія Шевчика.

Очолив фейковий орган влади місцевий колаборант Шевчик

«Далі Шевчик власним «наказом» одноосібно «звільнив» законно обраного чинного мера міста Дмитра Орлова, а заразом і всіх керівників та членів виконавчих органів міської влади. Ну як звільнив – підписав цидулку всіх звільнити. Жодної юридичної сили та правового сенсу ці «рішення», звісно, не мають. На них взагалі не варто й увагу звертати, а тим паче – сприймати серйозно та визнавати», — наголосили в «Енергоатомі».

Єдиний корисний сенс від таких дій Шевчика – формалізація колаборантів та документування їхніх злочинів.

Варто зазначити, що свої зібрання фейкова «громадська рада самоорганізації Енергодара» проводить у приміщенні Енергодарської міської ради. Також аферисти від окупаційної влади захопили приміщення комунальних служб. Одним із перших їх зацікавило КП «Ритуал». За їхнім власним поясненням – «через гостру необхідність».

Нагадаємо, раніше керівник Запорізької обласної прокуратури повідомив Андрію Шевчику про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 111 КК України, – державна зрада, вчиненого в умовах воєнного стану. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавлення волі, з конфіскацією майна.

Також Шевчика звільнили з посади провідного інженера з експлуатації устаткування атомної електростанції Служби головного технолога ВП «Запорізька АЕС». Його звільнено на підставі Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність».

Як писала «Індустріалка», стратегічне місто Запорізької області, де розташована найбільша у Європі атомна електростанція, з вечора 3 березня перебуває під окупацією російських військових. Вони обстріляли навчально-тренувальний центр та окупували Запорізьку АЕС. На вході до ЗАЕС всіх працівників ретельно перевіряють озброєні окупанти, а всі технічні рішення по станції персонал змушений погоджувати з їхнім командиром.

Мешканці Енергодара постійно виходять на мирні протести проти окупантів. Російські військові намагалися неодноразово застосовувати силу щодо енергодарців, а також влаштовували стрілянину. Під час останнього такого розгону постраждали двоє працівників ЗАЕС. Досі невідомою лишається доля заступника міського голови Івана Самойдюка.

Читайте наші новини на сайті  zprz. city.Комментарии читателей