Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Культура, Фоторепортаж
Ушел из жизни известный запорожский артист
Поделиться

Ушел из жизни известный актер, режиссер, педагог Александр Король

Сегодня ушел из жизни народный артист Украины, режиссер и педагог Александр Король. Об этом сообщает общественная организация «Запорізьке театральне товариство». Он «був епохою в історії театрального Запоріжжя, який ввійшов в історію театру України», — напоминает «ЗТТ».  Ему было 77 лет.

Александр Петрович Король был основателем Запорожского театра юного зрителя, его первым главным режиссером. А в последние годы учил будущих актеров в Запорожском национальном университете.

Александр Король

В ТЮЗе поделились воспоминаниями об Александре Петровиче:

«За п’ять років роботи він створив міцний естетичний фундамент нашого театру, завдяки якому театр зміг зростати, вибудовувати різноманітні мистецькі поверхи Не випадково акторів першого покоління називають «цеглинами» театру. В наступному році театр відзначатиме 40-річчя, а й досі все порівнюється з Олександром Петровичем: як він казав, як він робив, як він навчив. Він є і буде взірцем для багатьох діячів театру.
Він був видатним режисером, і іноді дивлячись сучасні вистави, виникає ефект дежавю: так, колись придумав Король. В його виставах ніколи не було нічого зайвого – все продумано до найдрібніших деталей. Його вистави пронизували – і залишалися в серці і в голові на завжди. Він багато ставив в радянський час, та у нього ніколи не було «датських» вистав», бо він завжди розповідав про людину, про особистість. Бо сам він був видатною особистістю».

В ТЮЗе также сообщили, что прощальная панихида состоится в этом театре 15 сентября, начало в 14.30.

Фото из архива Запорожского ТЮЗаКомментарии читателей