Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Украина
Українці зможуть контролювати роботу держслужбовців
Поделиться

В Україні значно зменшиться кількість держслужбовців

17 червня Кабмін ухвалив новий порядок прийому на роботу працівників державних органів. Тепер під час призначення на посаду держслужбовець має підписати контракт, у якому зазначено, що саме входить до його обов’язків та які задачі він повинен виконувати. Документ також встановлює показники, за якими оцінюватимуть роботу чиновника.

— Інновацією цього документа є те, що з державними службовцями укладається контракт, який містить в собі завдання, містить в собі ключові показники ефективності та результативності. Тобто, іншими словами, в контракті чітко прописується кінцевий результат, якого повинен досягти державний службовець, який виражається в кількості, в процентах і так далі. Ну, наприклад, в контракті може бути прописано скорочення рівня безробіття на 10%, на 15%, — розповів заступник начальника управління з питань соціально-економічного розвитку Запорізької обласної ради Іван Аделєв.

Строк дії таких контрактів не може перевищувати трьох років. У випадку невиконання держслужбовцем поставлених задач, його можуть позбавити премій або взагалі звільнити. По суті цей документ має стати для чиновників орієнтиром у роботі. Показники ефективності держслужбовців будуть у відкритому доступі. Отже, контролювати їхню роботу зможе кожен українець.

— Це положення однозначно призведе до скорочення кількості державних службовців, тому що дійсно у нас штати дуже сильно роздуті. На даний момент не зрозуміло, який держслужбовець чим займається, що він повинен зробити для країни, населення, громадян, для міста, для області. Тому прописання конкретних чітких завдань, результатів однозначно призведе до скорочення держслужбовців, до  збільшення їх результативності, і ефективності та прозорості, — зазначив Іван Аделєв.

Читайте також: За які банківські операції запоріжцям прийдеться звітувати


Комментарии читателей