Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Культура, Свiт, Україна
Українське кіно дивляться й в Африці
Поделиться

В яких країнах у травні пройде всесвітній кіномарафон CinemAid Ukraine на підтримку України

Тривають покази українських стрічок в межах CinemAid Ukraine Charity Film Marathon. Загалом, під час всесвітнього кіномарафону на підтримку України в різних куточках світу покажуть понад 50 повнометражних і короткометражних українських фільмів. Він розпочався 31 березня у столиці Туреччини Анкарі.

Зібрані кінопоказами кошти перераховуються на три напрямки підтримки України: до фонду «Повернись живим», на підтримку кіноіндустрії країни під час війни та на допомогу постраждалим від війни кінематографістам та їхнім сім’ям. Про це повідомили на сторінці ДержКіно України у «Фейсбуці».

CinemAid Ukraine

Орієнтовний графік показів CinemAid Ukraine на травень

  • 7 травня – Нью-Йорк (США)
  • 15 травня – Лос-Анджелес (США)
  • 16 — 20 травня – Софія (Болгарія)
  • 22 травня – Бухарест (Румунія)
  • 29 травня — 2 червня – Палм-Спрінгс, Каліфорнія (США)
  • 25 травня — 2 червня– Рига (Латвія).

Розклад може оновлюватися. Слідкуйте за анонсами показів на сайті www.cinemaid.org та на «Фейсбук»-сторінці кіномарафону.

До речі, до кіномарафону на підтримку України долучається Африка. 28 квітня, в Найробі (Кенія), в кінотеатрі «Anga diamond cinema» відбудуться покази повнометражної стрічки Михайла Іллєнка «Толока» та короткометражних фільмів «Дякую» Максима Люкова і «На своїй землі» Олександра Кирієнка.

Зокрема, «Толока» – це фільм-притча за мотивами балади Тараса Шевченка «У тієї Катерини хата на помості», дія якого охоплює понад 400 років і 14 важливих фрагментів історії України.

Фільми демонструватимуться українською мовою з англійськими субтитрами.

CinemAid Ukraine

Всесвітній кіномарафон CinemAid Ukraine – це серія благодійних показів українського кіно за кордоном, ініційована Державним агентством України з питань кіно спільно з Українською кіноакадемією, Асоціацією “Дивись українське”, Українською Кіноасоціацією, ГО “УкрКіноФест”, КП “Київкінофільм”, ГО “Спілка підприємців теле та кіноіндустрії”, ГО “Нарешті”, БО БФ «Двері» та ГО “Центр розвитку креативних індустрій”.

Тим часом в Італії…

Як писала «Індустріалка», дуже важливо, особливо зараз, заявляти про Україну на великих світових форумах. Саме таким арт-форумом є найпрестижніша у світі виставка сучасного мистецтва Венеційська бієнале, яка 23 квітня відкрилась в Італії. Там презентували офіційний Національний павільйон України з виставкою Павла Макова «Фонтан виснаження. Acqua Аlta». А також відкрили виставку української художниці Жанни Кадирової «Паляниця» й експозицію «Це Україна: Захищаючи свободу» PinchukArtCentre.

Читайте також: Як виглядає війна в Україні очима художників із різних країн — фото.

Читайте наші новини на сайті zprz.city


Комментарии читателей