Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Події, Україна
Українська омбудсменка закликала розшукати та визволити сина голови Запорізької райадміністрації
Поделиться

Омбудсменка закликала Нацполіцію, СБУ та Червоний Хрест сприяти у найшвидшому розшуку та визволенні дитини

Російські окупанти 8 квітня викрали 16-річного сина голови військової адміністрації Запорізького району Олега Буряка під час перетину блокпосту у Василівці. З дитиною відсутній будь-який зв’язок. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

За її словами, наразі місцезнаходження, стан здоров’я, умови тримання та доля Влада Буряка невідомі.

Омбудсменка закликала Нацполіцію, СБУ та Червоний Хрест сприяти у найшвидшому розшуку та визволенні дитини

Людмила Денісова наголосила, що злочинні дії окупантів порушують вимоги статті 38 Конвенції ООН про права дитини, яка встановила обов’язок держав забезпечувати права дітей в умовах збройних конфліктів, та заборону захоплення заручників, закріплену статтями 3, 34 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни.

«Звертаюсь до Національної поліції України, Служби безпеки України, Товариства Червоного Хреста сприяти у найшвидшому розшуку та визволенні дитини, — закликала омбудсменка. — Закликаю Комісію ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти порушень рф прав дитини в Україні».

Як повідомляла «Індустріалка», 16-річного сина голови Запорізької РВА Олега Буряка Влада окупанти викрали у Василівці на російському блокпосту. Хлопець їхав зі знайомими до Запоріжжя з Мелітополя у складі евакуаційної колони приватним транспортом. На своїй сторінці у Фейсбуці Олег Буряк виклав відеозвернення, в якому просить допомогти йому повернути дитину.

Раніше у Запорізькій області окупанти викрали селищного голову курортної Кирилівки Івана Малєєва. Росіяни спробували змусити голову до співпраці, однак він відмовив.

Читайте наші новини на сайті  zprz. city


Комментарии читателей