Індустріалка - новини Запоріжжя

Економіка, Запоріжжя, Україна
Україна відновлює економіку через промисловий сектор: для оборони, для відбудови держави, для бюджету
Поделиться

Реальний сектор економіки стає рушієм змін та надійною опорою держави під час війни

З перших днів повномасштабної війни українська економіка перейшла на військові рейки. Адже це необхідно для фінансування оборони країни. Про це в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» розповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Він закликав бізнес відновлювати свою роботу там, де це можливо для того, щоб наповнювати бюджет. Це й буде найкращою допомогою в обороні держави.

«Без економіки не можна виграти війну, тому що вона має забезпечувати військові потреби, має забезпечувати виплату соціальних зобов’язань, виплату зарплати та забезпечувати всю військову промисловість», — наголосив Денис Шмигаль.

За словами прем’єра, в 10 областях, де ситуація не є простою, розташовані підприємства, які складали близько 50% ВВП країни. На початок війни МВФ прогнозував падіння у приблизно 10%.

«Ми бачимо, що зараз, коли відбуваються військові дії плюс не пройшов перший шок від початку війни, за нашими оцінками — це коливання 35% і трошки вище, — зазначив він. — Далі все буде залежати від того, як економіка та бізнес оговтаються, залежить від експортних галузей, де ми зараз перелаштовуємось з морських поставок на залізничні через Східну Європу. Всі ці речи також будуть впливати на ВВП».

Також він зазначив, що на експертному рівні підраховуються збитки, завдані російською військовою агресією. Їх можна поділити на кілька категорій – інфраструктурні, втрати економіки та збитки, отримані державою внаслідок зменшення ВВП в перспективі.

«Друга частина – підрахунок втрат нашої економіки. Це падіння ВВП в розрахунку на місяці, коли у нас будуть тривати бойові дії. Це недоотриманий прибуток та невкладені інвестиції наших підприємств. За нашими розрахунками ця сума складає понад 290 млрд дол.», — повідомив Денис Шмигаль.

Разом з тим, голова уряду зазначив, що завдяки тому, що підприємства дуже відповідально сплачують податки, держава має змогу повністю виконувати свої соціальні зобов’язання.

Загалом, за його словами, серед бізнесу понад 50% опитаних в областях, де немає військових дій, залишаються працювати, 34% зупинились, але мають намір відновити роботи. Головна мета на сьогодні – аби всі ці підприємства працювали стабільно.

Окреме питання – стратегічні підприємства, які мають працювати і для армії, і для відбудови держави, і для наповнення бюджету. На початку тижня міністри почали візити до великих підприємств, драйверів збільшення ВВП.

«Дивимось, чим уряд може допомогти, вирішуємо проблеми. Я розмовляв з Arcelor Mittal — вони пообіцяли, що комбінат починає відновлення роботи. Будівництво потребує арматуру, починаємо розкручувати маховик економіки», — запевнив Денис Шмигаль.

Крім того, він наголосив, що бізнес готовий експортувати. Завдання уряду – розширити можливості для цього експорту, збільшити кількість пунктів пропуску, напрацювати альтернативі шляхи.

Варто зазначити, що металургійний комбінат «Запоріжсталь» Групи Метінвест знаходиться у режимі гарячої консервації, але розглядається можливість точкового запуску виробничих потужностей. Як раніше повідомляла “Індустріалка”, гаряча консервація передбачає призупинення та переведення промислових агрегатів на тихий хід, з можливістю швидкого запуску обладнання та відновлення колишніх обсягів виробництва в майбутньому.

За словами генерального директора «Запоріжсталі» Олександра Мироненка, підприємство продовжує відвантажувати свою продукцію, яка знаходиться на складах. А також розглядає можливість запуску одного з важливих цехів холодної прокатки для того, щоб він міг поновити виробництво холодних рулонів та відвантажувати їх користувачам. Це допоможе підтримувати економіку нашої держави.

Читайте також: Бізнес в умовах війни: хто зазнав найбільших втрат та як відновлюються підприємства

Читайте наші новини на сайті  zprz. city.


Комментарии читателей