Індустріалка - новини Запоріжжя

Видео, Запоріжжя, Культура, Свiт, Україна, Фоторепортаж
Гостей всесвітнього арт-форуму вразило, що український художник не зміг приїхати на свою виставку через загальну мобілізацію
Поделиться

Під час 59-ї Венеціанської бієнале у Венеції проходить українська виставка «Воскресіння»

З 23 квітня до 27 листопада в Італії проходить найпрестижніша у світі виставка сучасного мистецтва — Венеційська бієнале, яку по значенню порівнюють з Олімпійськими іграми. Дуже важливо, особливо зараз, заявляти про Україну на таких великих світових арт-форумах. Як писала «Індустріалка», наша країна там представлена й на цей раз достатньо широко. Продовжуємо розповідати про присутність України на бієнале.
Виставка у Венеції


Нагадаємо, що на Венеційській бієнале є офіційний Національний павільйон України з виставкою Павла Макова «Фонтан виснаження. Acqua Аlta».

Виставка у Венеції

У рамках офіційної паралельної програми бієнале працює експозиція «Це Україна: Захищаючи свободу» PinchukArtCentre.

Виставка у Венеції, Венеційська бієнале

Відкрита виставка української художниці Жанни Кадирової «Паляниця». До речі, люди, що проходять повз «Паляниці», в районі Арсенале, можуть почути звуки повітряної тривоги — це частина інсталяції художниці.

Виставка у Венеції

Про війну в нашій країні нагадує й велика інсталяція з конструкцією з мішків під відкритим небом «Площа України» в одній з головних локацій бієнале, парку «Сади Джардіні». У Джардині також проходили протесні акції проти війни в Україні.

Виставка у Венеції

А основний кураторський проєкт Венеційської бієнале в Джардіні відкриває робота Марії Примаченко, й це дуже круто.

Виставка у Венеції

Ще одна українська виставка у Венеції  — «Воскресіння» львів’янина Петра Сметани. Вона відкрита в рамках групового проєкту Європейського культурного центру «Personal Structures» («Особистісні структури») під час Венеціанській бієнале. «Personal Structures» проводять вшосте. Ця виставка розміщується на трьох локаціях — у палаццо Мора та Бембо, у парку «Сади Маринаресса». (До речі, вхід туди безкоштовний, на відміну від основних локацій Венеційської бієнале). «Воскресіння» Петра Сметани — у палаццо Мора.

Виставка у Венеції

— Вперше за 127 років картини львівського художника представлені на Венеційській бієннале, — повідомили у Державному агентстві України з питань мистецтв та мистецької освіти.

(127 років існує Венеційська бієннале. — Ред.).

Виставка у Венеції

Виставку Петра Сметани організувала львівська галерея «Зелена канапа». Вона про зруйновану архітектуру й планувалася ще до війни. Але зараз набула особливого змісту. Ця експозиція сповнена символізму. Вона про смерть і відродження, осмислене через матеріальну спадщину, а саме через напівзнищену архітектуру міст. Про це написано на сторінці галереї у «Фейсбук». Там також повідомили: 

— Планується, що виставку Петра Сметани побачать близько пів мільйона людей зі всього світу за цей час. Уявляєте? Окрема виставка львівського митця, тривалістю сім місяців, у Palazzo Mora, з прогнозованою відвідуваністю 600 тис. – 1 млн. глядачів?

Проект здійснений завдяки спонсорській підтримці українських підприємців середнього класу, наших друзів, людей, що готові підтримувати українську культуру і у важкі часи також. Багато хто із них — чоловіки призовного віку, що не можуть зараз відвідати виставку у Венеції, один з них воює в лавах ЗСУ. Та й сам автор виставки Петро Сметана поки що побачить свою виставку лиш на фотографіях.

Гостей бієнале у Венеції дуже вразило, що український художник не зміг приїхати на відкриття через загальну мобілізацію в Україні. Інформація про це стає маркером реальності й масштабності війни в Україні, а ще її тотальної несправедливості.

Та перемога близько, а Україна продовжує життя. Творимо її імідж, як країни прекрасного мистецтва у світі разом, незважаючи ні на що. Ми не здаємося!

До речі, роботу ще одного художника родом з України співорганізатор выставки «Воскресіння» Івона Лобан помітила у палаццо Мора, у залі галереї #NFT.

— Одну з робіт там презентував наш земляк з Черкас Виталий Раскалов — він є одним з найвідоміших руферів світу і великим патріотом України, — повідомила Івона Лобан у «Фейсбук». Тільки за перші дні війни він і його команда передали на потреби ЗСУ 2000000 доларів.

Виставка Петра Сметани «Воскресіння» працюватиме у Венеції до 27 листопада.

Що показували у палацах Мора, Бембо та парку «Сади Маринаресса» під час минулої Венеційської бієнале дивіться тут.

«Індустріалка» писала:  Художниця так малює історії війни, що люди плачуть.

Читайте також: Як виглядає війна в Україні очима художників із різних країн — фото.

Читайте наші новини на сайті zprz.city

Фото і відео зі сторінки галереї «Зелена канапа» у «Фейсбук» Комментарии читателей