Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье
Учителям в Запорожской области до сих пор не выплатили зарплаты
Поделиться

На сессии Запорожского облсовета депутаты подняли ряд важных вопросов

В Запорожском облсовете состоялась внеочередная сессия. На сегодняшнюю сессию депутаты собрались, чтобы принять механизм распределения государственной дотации.

Как сообщала «Индустриалка», в сравнении с прошлым годом государственная дотация Запорожской области на содержание учреждений образования и здравоохранения, уменьшена на 64 млн грн — с 667 млн до 603 млн грн.

Подняли и ряд других важных бюджетных вопросов. В частности, глава фракции Оппозиционного блока Запорожского облсовета Ярослав Крыль сообщил, что учителя в Розовском районе сидят без зарплат. Складывается впечатление, что вопросом распределения дотации депутатов отвлекают от более серьезных проблем.

Ярослав Крыль

— У нас сьогодні відбуваються палкі баталії та дискусії щодо розподілу цих 600 млн грн. А мені цікаво, чому ми розмовляємо тільки про цій розподіл і не дивимося ширше. Давайте порівняємо цю дотацію з минулорічною. Ми отримали менш на 60 млн грн. Це при тому, що індекс інфляції склав 10 %. Це так держава про нас піклується? Якщо порівнювати з цим відсотком, то дотація мала б скласти 720 млн грн. А у нас ці кошти забирають!

Я працюю на комбінаті “Запоріжсталь” і за минулий рік ми сплатили 1 млрд 200 млн грн податку на прибуток. А скільки цих коштів повернулося до нас в область чи місто? Я вважаю, що нам створюють такі умови навмисно, щоб ми сварилися і ділили цю додаткову дотацію, а на дійсно важливі проблеми не звертали уваги.
Як би ми цю дотацію не поділили грошей на всіх не вистачить.

Я представляю Розівський район. Сьогодні вже 31 січня, а там вчителя сидять без зарплати. І таких районів багато. А все через те, що у 2019 році громади мали вийти на прямі відносини із держбюджетом, бо в цих районах мали відбутися вибори до ОТГ. Але через три дні після прийняття бюджету, вводиться військовий стан. Вибори відміняються. 158 млн грн, які мали б надійти до нашої області, у райони, зависають. І де в цей час народні депутати, які мають відстоювати інтереси наших людей?
Натомість люди зараз звинувачують нас, що це депутати облради не розподілили додаткову дотацію і тепер вони сидять без грошей. Треба звертати на це увагу, а не замовчувати!
Я вніс звернення до Верховної Ради та до Кабміну, щоб повернули ці кошти.

Председатель Запорожской ОГА Константин Брыль отметил, что соответствующие изменения в бюджет уже готовит Кабмин. Однако, когда учителя получат деньги непонятно.

Читайте также:Кто будет руководить Запорожским Театром кукол

Фото Александра Прилепы


Комментарии читателей