Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
Учасники унікальної освітньої програми проходять практику на запорізьких підприємствах — фото
Поделиться

Місце виробничої практики стане для учнів офіційним місцем роботи

У Запоріжжі триває навчання за спеціальністю «Верстатник широкого профілю» в рамках спільного проєкту Центру кар’єри Метінвест та міського центру зайнятості. Це спеціальні безкоштовні курси для запоріжців, які бажають опанувати нову професію та працевлаштуватися на провідні металургійні підприємства міста. Головною перевагою цих курсів є швидке навчання, націлене на практику, та гарантоване працевлаштування. Їхня тривалість — три місяці.

Навчання для здобувачів професії верстатника, які потрапили у перший набір, стартувало у вересні на базі Запорізького машинобудівного вищого професійного училища. Освітня програма, за якою вони навчаються, перш за все, націлена на здобуття практичних навичок. Тому два дні на тиждень учні відвідували лекційні заняття, а три дні на тиждень — практичні. За два місяці вони опанували читання креслень, технологію верстатних, шліфувальних, токарних та фрезерувальних робіт, матеріалознавство та креслення. Особливу увагу викладачі приділяли охороні праці.

З середини листопада учні, завершивши лекційну частину навчання, розпочали виробничу практику на Запорізькому ливарно-механічному заводі. Після успішного закінчення практики місце її проходження стане їхнім офіційним місцем роботи. Окрім цього, учні отримають свідоцтво державного зразка.

програми

Під час проходження виробничої практики учні мають можливість ознайомитися з усіма умовами праці. Вони працюють на підприємстві повний робочий день та ознайомлюються з виробничими задачами. За кожним учнем закріплений наставник, який вчить працювати з робочими кресленнями, верстатами та іншим обладнанням.

Виробнича практика на майбутньому робочому місці — це не лише можливість ознайомитися зі щоденними виробничими задачами, а й гарна можливість для адаптації. Перед офіційним працевлаштуванням учні можуть познайомитися з колективом, звикнути до робочого графіка та пов’язаним з їхньою роботою виробництвом.

програми

Учні вже пройшли два тижні практики. За їхніми словами, робота верстатника — дуже цікава.

— Виробнича практика мені подобається більше, ніж навчання за партою. Тут наставник більш детально показує, як відбувається робочий процес, як працювати за станком, а ще тут показують процес вироблення набагато складніших деталей, ніж в училищі. Професія верстатника мені подобається, особливо те, що в цій спеціальності є гарні перспективи для кар’єрного росту. В моїх планах — і надалі навчатися, працювати та отримати 6-й розряд, — поділився враженнями від практики запоріжець Сергій Павлів.

програми

Окрім цікавої роботи, приваблюють практикантів і умови праці.

Враження від навчальної програми у мене лише позитивні. Вчителі у нас були дуже гарні, всю інформацію вони доступно пояснювали. Наставник на заводі у мене теж не гірший, всі теоретичні знання він перевіряє у мене на практиці, дає свої професійні поради. Раніше у мене не було ні професійної освіти, ні досвіду в токарній справі. Я працював на «Укрграфіті», але в один момент я вирішив змінити свою професію. Обрав професію верстатника, бо ця робота цікава та високооплачувана. Ще мене приваблює Метінвест, як майбутнє місце роботи. Я знаю, що окрім гарної зарплати, тут пропонують корпоративний громадський транспорт, створюють комфортні побутові умови для працівників та є гарний соцпакет. В подальшому я хочу працювати на Запорізькому ливарно-механічному заводі та сподіваюся рости в професійному плані, — зазначив запоріжець Владислав Веремієнко.

програми

Набір до навчальної програми триває

Як розповів директор Центру кар’єри Метінвест Віталій Тишечко, навчальна програма за спеціальністю «Верстатник широкого профілю» буде продовжуватися. Зараз якраз проходить набір бажаючих. Групи набираються невеликі, приблизно до 7 осіб, тому в найближчий час після подачі заявки кандидат може розпочинати навчання.

Ми продовжуємо набір на курси навчання за спеціальністю «Верстатник широкого профілю». Запрошуємо всіх бажаючих чоловіків від 18 років для отримання професії та офіційного місця роботи з достойною зарплатою і можливістю кар’єрного росту. З початку роботи курсів ми свідомо набираємо невеликі групи до 5-7 людей для того, щоб кандидати довго не чекали початку навчання, і щоб освітній процес проходив в наближеній до індивідуальної форми. Перші 5 учнів програми, які зараз проходять виробничу практику, будуть працевлаштовані вже в кінці грудня — на початку січня. Всіх випускників програми ми працевлаштовуємо офіційно, гарантуємо їм всі передбачені законом виплати та один з кращих соціальних пакетів у цій сфері, який включає в себе близько 80 позицій. Тому кандидатам, які шукають стабільний заробіток та впевненість у завтрашньому дні, я раджу приходити до Центру кар’єри Метінвест. Ми розповімо, як потрапити на курси та допоможемо пройти всі необхідні процедури, — зазначив Віталій Тишечко.

Довідково

Якщо ви бажаєте отримати професію за спеціальністю «Верстатник широкого профілю», звертайтеся до Центру кар’єри Метінвест за адресою: просп. Металургів, 24 або за телефоном 0-800-606-000. Менеджери нададуть необхідну інформацію та допоможуть зі збором документів.

Читайте також: Запорізький металург розповів про свій секрет успіху

Фото автора


Комментарии читателей