Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Здоровье, Коронавирус, Фоторепортаж
У Запорізьку область доставили 30 тисяч експрес-тестів на коронавірус
Поделиться

Фонд Ріната Ахметова спільно з Метінвестом передавмедзакладам експрес-тести для виявлення COVID-19

Медичні установи Запорізької області отримали ще 30 тисяч експрес-тестів для виявлення коронавируса від Фонду Ріната Ахметова і Метінвесту. Передача тестів відбулася на базі обласного перинатального центру. Регіональний антикризовий штаб боротьби з коронавірусною інфекцією розподілить їх між медиками Запоріжжя, Бердянська, Токмака, Дніпрорудного, а також 35 районними центрами та селами області.

тести

Тестів вистачить на півтора місяця

За словами головного санітарного лікаря Запорізької області Романа Терехова, такої кількості експрес-тестів вистачить приблизно на півтора місяця.

— На жаль, поширення коронавирусу триває. На сьогоднішній день зареєстровано вже 47 випадків. Для нас, епідеміологів, найважливіше — запобігти поширенню захворювання. Для цього потрібно вчасно виявити хворого, ізолювати його і надати йому необхідну допомогу.

Тільки вчасно проведена ізоляція зможе перервати ланцюжок поширення захворювання. За останній тиждень на території області зареєстровано 4700 випадків ГРВІ, в 123 випадках людей госпіталізували. Раніше такі пацієнти не підлягали обстеженню, але зараз ми не можемо виключати коронавірус. Експрес-тестів для перевірки таких пацієнтів повинно вистачити на півтора місяця. Звичайно, в разі позитивного результату такі тести вимагають підтвердження. Але вони допоможуть нам відразу ізолювати потенційних носіїв вірусу від суспільства, — зазначив Роман Терехов.

Бізнес повинен бути соціально відповідальним

Сертифікат на 30 тисяч тестів голові Запорізької ОДА передав генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Олександр Мироненко.

Алексндр Мироненко

— Зараз такий час, коли бізнес повинен бути соціально відповідальним і максимально допомагати нашим медикам. Минулого тижня ми вже організовували передачу для медиків засобів захисту — в цілому 15 тисяч одиниць. Сьогодні передаємо експрес-тести, які дозволять  вчасно проводити діагностику, виявляти хворих людей і надавати їм допомогу.

Фонд Ріната Ахметова першим відгукнувся і почав надавати допомогу медикам. На боротьбу з COVID-19 Рінат Ахметов направив близько 300 млн грн. Для цього він об’єднав всі ресурси — благодійного Фонду, ФК «Шахтар», компаній ДТЕК, Метінвест та інших бізнесів SCM.

Були закуплені сучасні апарати ШВЛ і кисневі концентратори, які зараз розподіляють по лікарнях. Ще 22 апарати ШВЛ встановлені в автомобілях неонатальної швидкої допомоги, переданих Фондом по всіх округах країни за проектом «200 швидких для України».

Наша послідовна програма буде продовжуватися. Ми будемо і далі рухатися в цьому напрямку, надаючи медицині посильну допомогу, — запевнив Олександр Мироненко.

тести

Запоріжці зможуть скористатися експрес-тестами у лікарнях

— На сьогодні свої зусилля об’єднали представники влади, бізнесу, благодійники, аби разом протистояти цій пандемії. Запорізька область сьогодні отримала 30 тисяч швидких тестів від Фонду Ріната Ахметова та Метінвесту. З них 16 180 будуть направлені у медичні заклади Запоріжжя. Інші будуть розподілені по лікарнях області. Найближчим часом запоріжці зможуть перевіритись та скористатися експрес-тестами у лікарнях.

Ця допомога дуже важлива для мешканців регіону та дозволить своєчасно діагностувати можливе захворювання. Медичне обладнання, засоби індивідуального захисту та тестсистеми є особливо дефіцитним товаром у всьому світі, проте вкрай необхідним. Ми дякуємо Рінату Ахметову за своєчасну допомогу, адже лише у злагодженій роботі можливо досягти результату, — наголосив голова Запорізької облдержадміністрації Віталій Туринок.

тест

Директор Запорізької ТЕС Сергій Шовгеля повідомив, що великий бізнес об’єднався заради допомоги регіону та його мешканцям.

— Для великого бізнесу, для засновника Фонду Ріната Ахметова, для усіх нас, працівників підприємств, які щодня забезпечують життєдіяльність міста та області, важливо допомагати нашому регіону. І так відбувається у всіх містах присутності бізнесу Метінвесту та ДТЕК. Фонд Ріната Ахметова закупив для всієї країни 300 тисяч експрес-тестів з виявлення коронавірусної інфекції і їх вже передають в області, — підкреслив Сергій Шовгеля.

Наступним містом, який отримає експрес-тести від Фонду Ріната Ахметова, стане Дніпро.

— Я працюю в Фонді вже кілька років. Ми завжди допомагали людям, розвозили гуманітарну допомогу. Але зараз вона потрібна як ніколи, — поділилася волонтер Фонду Ріната Ахметова Юлія Боровик. — Зараз ми розвозимо тести для діагностики коронавірусу. Ми вже були по всій Донецькій області: Краматорськ. Сєвєродонецьк та інші міста. Після Запоріжжя поїдемо в Дніпро.

Фонд Ріната Ахметова першим почав надавати допомогу

Нагадуємо, що в цілому Фонд Ріната Ахметова передав Міністерству охорони здоров’я України 300 тисяч експрес-тестів для діагностування COVID-19. З них 50 тисяч передали Донецькій області.

Фонд Ріната Ахметова першим в країні відреагував на світовий виклик загрози пандемії коронавірусу. Вже закуплено і передано МОЗ обладнання для ефективного лікування ускладнень COVID-19 — висококласні апарати штучної вентиляції легенів (ШВЛ) SERVO-I UNIVERSAL и SERVO AIR шведського виробництва і кисневі концентратори.

Зокрема, апарати ШВЛ від Фонду встановлені в Полтавській обласній інфекційній лікарні, Рівненській центральній міській лікарні та Закарпатській обласній лікарні. У названих лікарнях Полтави та Рівного також встановлені кисневі концентратори для ШВЛ. Окремо концентратор від Фонду поставлений у Волинську обласну інфекційну лікарню. Медзаклади, які вже отримали обладнання від Фонду, визначало Міністерство охорони здоров’я України.

Фонд також придбав засоби індивідуального захисту для українських медиків: унікальний ізолюючий мобільний бокс для транспортування інфекційних хворих EgoZlin biobag EBV, захисний біологічний і протихімічний костюм з фільтрувально-вентиляційною установкою EOBO-20 EgoZlin, захисні одноразові комбінезони від хімічних засобів, інфрачервоні термометри з лазерною указкою, багатошарові респіратори, захисні маски, окуляри.

Фонд Ріната Ахметова у співпраці з Мінцифрою створив освітні серіали для педагогів («Карантин: онлайн-сервіси для вчителів») і школярів («Діджитал-фізкультура для школярів за участю зірок спорту»).

Читайте також: Як захистити себе від Covid-19 на карантині


Комментарии читателей