Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Фоторепортаж
У Запорізькому військовому госпіталі завершили перший етап художнього розпису
Поделиться

Другим етапом стане мурал на фасаді військового госпіталю

Перший етап художнього розпису Запорізького військового госпіталю завершено гарним гербом цього медичного закладу. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив керівник благодійного фонду «Покоління майбутнього» Максим Кравчук.

«Вже можна фотографуватися! Дякую всім нашим волонтерам, партнерам, керівництву госпіталю! Сподіваюсь, другим етапом стане мурал на фасаді госпіталю! Незабаром підготуємо ескізи!», — зазначив він.

Другим етапом стане мурал на фасаді військового госпіталю

Надписи й малюнки не лише візуально прикрасили лікарняний простір, а й наповнили його глибоким змістом, теплом і любов’ю. Тут зустрічаються рядки з улюблених пісень українських музикантів й просто такі милі надписи, які змушують невільно посміхатися у відповідь.

Своїми враженнями від роботи над цим дивовижним артпроєктом поділилася у Facebook одна з мисткинь, яка розписувала стіни госпіталю.

«Мені спочатку було дуже тривожно, бо це таке специфічне місце, де лікують поранених. Місце болю, суму та боротьби за життя, — зазначила Маргарита Парельська. — Але виявилось, що це дуже тепле та приємне місце, де люди ввічливі, лікарі називають поранених «зайчиками» та «сонечками». На рингтонах працівників стоять топові «доброго вечора, ми з України», «ой у лузі червона калина». Кухарі посміхаються, смачно годують та дають смаколики. Чесно, їдальня – наше улюблене місце після робочих куточків, бо там тепло, свіжі квіти, ароматна кава, завжди смачно та сонячно.

Другим етапом стане мурал на фасаді військового госпіталю

А що про війну? Вона відображується сумом в обличчях чоловіків. Про війну та втрати кажуть тихо між собою. Якщо запитати, у кожного є своя болюча історія. За 2 місяці кожен втратив когось або щось важливе. Проте наші люди не люблять сумувати, та навіть в жахливій реальності знаходять привід для посмішки, в цьому українці, за це я обожнюю свою країну. І наші малюнки насправді нічого не прикрасили, вони просто відобразили настрої людей, які і так там були».

Другим етапом стане мурал на фасаді військового госпіталю

Як писала «Індустріалка», у Запоріжжі з’явиться мурал з портретом легендарного парамедика Тайри, яка знаходиться у полоні. Портрет Юлії Паєвської з’явиться на фасаді Запорізького військового госпіталю.

На стінах госпіталю вже можна бачити герб України та соняшник, який є символом Іловайської трагедії: серед соняшникових полів гинули наші бійці, серед соняшників рятувалися ті, кому пощастило вижити. Слово “Галушкарня” вказуватиме напрям до місця харчування пацієнтів та персоналу.

Читайте наші новини на сайті  zprz. cityКомментарии читателей