Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Культура, Фоторепортаж
У запорізькому сквері влаштували свято та відкрили нову зелену локацію - фото
Поделиться

У сквері «Театральний» додалося понад 400 рослин

Нову зелену локацію, на якій громадська спілка «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» висадила понад 400 рослин, урочисто відкрили в сквері «Театральний». (Це три великих клумби, розташовані ближче до вулиці Троїцької).

Театральний

На відкритті були привітання від представників влади міста та району, самодіяльний концерт колективів Центру творчості дітей та юнацтва Олександрівського району, конкурси та подарунки для дітвори. Проєкт називається «Подарунок місту».

сквер "Театральний"

— Подяка від районної адміністрації, від мешканців за подаровану локацію «Зеленому центру Метинвест Запоріжжя», — відмітив голова районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району Валерій Мостовий. — Звісно, будемо за нею доглядати. Це гарний подарунок до 86-річчя Олександрівського району. Якщо локдаун нам не завадить, то 11 жовтня в ляльковому театрі відбудуться святкові заходи.

сквер "Театральний"

Депутат Запорізької міської ради, секретар комісії з екології Роман Кір’янов відзначив, що локація вийшла красивою, з модними сучасними рослинами:

-Як житель міста, як член комісії з екології хочу подякувати за ще одну зеленю зону, яку організував соціально відповідальний бізнес в особі ГС «Зелений центр Метінвест Запоріжжя». В промисловому місті має бути багато таких зелених сучасних локацій, як ця. Бо рослини не тільки прикрашають вулиці, вони допомагають покращувати екологічну ситуацію в місті. Сьогодні городяни отримали гарне місце для відпочинку. Тут приємно буде проводити час.

Проєкт «Подарунок міста» присвячений 15-річчю компанії Метінвест і Дню міста.

сквер "Театральний"

— В сквері «Театральний» висадили понад 400 рослин, — повідомив менеджер проєкту, фахівець відділу управління проєктами «Зеленого центру Метінвест Запоріжжя» Ярослав Грошев. — Це спірея японська, гортензія деревоподібна, тис, барбарис Тунберга і інші рослини. Ми розглядали локації в різних районах містах. Але найбільше сподобався сквер «Театральний», який знаходиться в центрі Олександрівського району. Проєкт стартував в червні, ми розглядали різні підрядні організації. У підсумку зупинилися на тій, яка змогла здивувати нас своїм дизайнерським підходом. Навесні, коли рослини розквітнуть, жителі повною мірою зможуть насолодитися їх красою.

Рослини тут — багаторічні, тому зможуть ще досить довго радувати красою жителів міста. Про це повідомив керівник «Зеленого центру Метінвест Запоріжжя» Олександр Балаба.

сквер "Театральний"

— Ми висаджували в скверах дерева, але створення клумб з квітами із залученням ландшафтних дизайнерів, щоб рослини приїжджали з одної частини України — це вперше, — каже Олександр Балаба. — Результатом ми задоволені. І сподіваємося, що його вдасться зберегти. Ми будемо озеленювати місто у всіх районах. Подібні локації будуть з’являтися не тільки в центрі міста, але і в Заводському, і Хортицькому районах. Сподіваюся, що з нашою допомогою і допомогою інших громадських організацій ми можемо досить пристойно озеленити місто.

сквер "Театральний"

Місцева мешканка, пенсіонерка Юлія Куценко і святом, і оновленими клумбами задоволена:

— Клумби оригінальні. Мені доводилося бувати в Європі та бачити, як там виглядає озеленення. І ця територія виглядає дуже добре — можна сказати, частина Європи.

Нагадаємо, що ГС «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» відома багатьом запорожцям своїми екологічними ініціативами. Сотні мешканців ОСББ брали участь у різних заходах спілки. Це акції для жителів багатоповерхівок «Ялинка в кожен двір», «Чистий під’їзд», «100 зелених дворів», а також пізнавальні проєкти для школярів «Екошкола#зелений» і екоквест на Хортиці. Всі ініціативи активно підтримують як дорослі, так і діти.

Довідка «Индустриалки»

Сквер «Театральний» відкрили після реконструкції 14 вересня 2018 року. Зараз розглядається ідея установки скульптури на порожній постамент в сквері. За словами Валерія Мостового, два роки тому проводили опитування — більшість жителів хотіли б бачити тут скульптуру на театральну тематику. Наразі у сквері є одна паркова скульптура — «Пам’ятник батькам» запорізького художника Бориса Чака.

Читайте також: У Запоріжжі готуються до масштабної висадки дерев.

Фото автораКомментарии читателей