Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Здоров'я
У запорізькому онкодиспансері завершують монтаж лінійного прискорювача
Поделиться

В онкодиспансері завершують будівництво нового корпусу

У жовтні минулого року в запорізькому онкодиспансері розпочалися масштабні будівельні роботи. Там почали будувати корпус променевої терапії.

онкодиспансері

Після завершення будівництва в новому корпусі запустять лінійний прискорювач. Це обладнання дозволить лікувати злоякісні пухлини, не впливаючи на здорові клітини.

онкодиспансері

Зазначимо, що променева терапія є обов’язковим елементом лікування раку. Але зараз жителі нашої області вимушені лікуватися застарілим обладнанням або в лікарнях інших областей. Адже сучасних пристроїв для променевої терапії в обласному онкодиспансері немає.

Проєкт будівництва корпусу променевої терапії та встановлення лінійного прискорювача — справжній прорив для запорізької медицини. Його ініціатором виступає керівник управління ПАТ «Запоріжсталь», екс-депутат Запорізької обласної ради Ярослав Криль. Саме за його ініціативи при облраді створили робочу групу з розробки програми щодо поліпшення матеріально-технічного оснащення онкодиспансеру.

Цей проєкт Ярослав Криль реалізує в рамках навчальної програми Master of Public Administration, автором якої виступає Група Метінвест. Мета програми – допомогти українським містам підготувати нове покоління управлінців, які зможуть ефективно керувати, ставлячи на перше місце інтереси людей, а також — залучати інвестиції та реалізовувати проєкти для розвитку місцевих громад.

Навчання в рамках проєкту МРА Ярослав Криль розпочав у вересні 2019 року. За два роки після старту навчання він разом зі своїми одногрупниками зможе отримати диплом європейського зразка у сфері міського управління. Проте, для його отримання треба реалізувати суспільно значущий проєкт. Таким якраз і є будівництво корпусу променевої терапії та встановлення лінійного прискорювача в обласному онкодиспансері.

онкодиспансері

Створення дипломної роботи — це основна частина навчання в рамках проєкту МРА. Вона має бути прикладною, реалізованою до кінця навчання, і головне — корисною для жителів громад. Мій проєкт — це розвиток та модернізація Запорізького регіонального протипухлинного центру. Я розпочав роботу над ним ще перед участю в МРА, але навчання дало мені змогу правильно модерувати процес, — розповів Ярослав Криль в ефірі програми «День. Тема» на телеканалі TV5.

На сьогодні будівництво корпусу променевої терапії Запорізького онкодиспансеру знаходиться на фінальній стадії. Там готуються до старту пусконалагоджувальних робіт.

— Ми придбали лінійний прискорювач та за рік збудували з нуля новий двоповерховий корпус з двома бункерами. Будівля вже готова на 98%. А минулого тижня до нас приїхали спеціалісти із Британії та почали монтувати лінійний прискорювач. Завтра монтаж буде завершено. А вже після вихідних почнуться пусконалагоджувальні роботи. Сподіваюся, що до кінця року ми завершимо всі будівельні та пусконалагоджувальні роботи, а у період локдауну вийдемо на етап оформлення всіх дозвільних документів. Лікування злоякісних новоутворень розпочнеться приблизно у лютому, — розповів Ярослав Криль.

онкодиспансері

Зазначимо, що для жителів Запоріжжя та області лікування в корпусі променевої терапії буде безкоштовним.

— Жителі Запорізької області зможуть отримувати якісні медичні послуги, які раніше взагалі не надавалися. Бо ми не мали змоги лікувати рак на європейському рівні. Якщо раніше запоріжці були вимушені їздити до лікарень Києва чи Дніпра і віддавати за один курс лікування від 80 тисяч гривень, то тепер вони зможуть лікуватися у рідному місті безкоштовно, — зазначив Ярослав Криль.

Нагадаємо, український проєкт Master of Public Administration переміг у конкурсі глобального договору ООН «Партнерство заради сталого розвитку-2020» у категорії «Економічний розвиток». Знання, які отримують студенти МРА, допоможуть забезпечити сталий економічний розвиток містам в цілому. А це в свою чергу має бути запорукою підвищення якості життя їх жителів. Крім того, сучасне навчання і перспективи побудувати кар’єру в рідних містах дозволить знизити відтік кваліфікованих фахівців і прогресивної молоді.

Читайте також: У запорізькій міській поліклініці відкрилося сучасне стоматологічне відділення для дітей

Фото з архіву «Индустриалки» і сторінки Ярослава Криля в Facebook


Комментарии читателей