Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Фоторепортаж
У запорізькому ботсаду квітне рослина, волокна якої використовують для виготовлення одягу
Поделиться

У запорізькому ботсаду пишно квітне юка нитчаста

У запорізькому ботанічному саду гарно квітне юка нитчаста  (Yucca filamentosa). Ця рослина походить з Південної Африки. Фото  білої красуні показали співробітники на сторінці ботсаду у Facebook.

Юка волокниста, або юка нитчаста (Yucca filamentosa) — багаторічна вічнозелена майже безстеблова з дерев’янистим стеблом рослина.

У запорізькому ботсаду квітне рослина, волокна якої додають до паперу та одягу

Ареал виду цих рослин охоплює схід і південний схід США від штату Меріленд і Нью-Гемпшир на півночі, штату Флорида на півдні і до штатів Теннессі, Міссісіпі (Небраска, Техас) на заході.

В природі юка нитчаста росте на сухих, піщаних ґрунтах уздовж узбережжя або кам’янистих місцях, на полях, вздовж узбіч доріг і в інших відкритих місцях.

Квіти на кущах з’являються в кінці весни, на початку літа.

У запорізькому ботсаду квітне рослина, волокна якої додають до паперу та одягу

Цікаво, що  у США волокна юки нитчастої донині додають до бавовни при виробництві джинсів.  Це підвищує стійкість джинсів до зносу.

Також волокна юки використовують при виробництві канатних мотузок і паперу.

В усіх частинах світу цю рослину використовують, як декоративну, з нею створюють різні композиції у ландшафтному дизайні.

А ось індіанські племена раніше  використовували юку нитчасту в медицині. Маззю з подрібнених коренів цієї рослини  вони лікували розтягування  і рани на шкірі.

Нагадаємо, раніше «Індустріалка» повідомляла про те, що У Запорізькому ботсаду випустив яскраві квіти кактус, плоди якого можна їсти

Читайте також: Популярний курорт у Запорізькій області вражає порожнечею — фото, відео

Читайте наші новини на сайті  zprz. city.


Комментарии читателей