Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Культура, Фоторепортаж
У запорізькому ботанічному саду відцвітає жовта деревовидна півонія - фото
Поделиться

У запорізькому ботанічному саду буяє різнобарв‘ям травневих фарб

У Запорізькому міському дитячому ботанічному саду буяє весна, цвітуть квіти. Але поки він закритий для відвідувань, з міркувань безпеки. Але його співробітники постійно виставляють на сторінці ботсаду у «Фейсбуці» фото з квітучого саду.

Маки, іриси, вейгела, спіреї — все буяє різнобарв‘ям травневих фарб, як повідомили у ботанічному саду. А жовта деревовидна півонія закриває сезон цвітіння цих ароматних квітів.
Цвітуть піони та інші квіти

Півонія деревовидна  потрапила до Європи  тільки у 1786 році. Також має назви півонія кущова, мудан та ботан. Вона родом з Китаю. У давні часи поширити півонію в Китаї допомогли мандрівні ченці, які відвідували буддійські монастирі в найвіддаленіших куточках країни, як повідомляється у Вікіпедії. Вони привозили з собою квіти, які висаджували в монастирських садах.У Китаї виведено більш 10 тисяч сортів цієї півонії. Більша частина сортів є результатом недавнього часу. Розводять її насінням. Так, морозостійка тибетська форма півонії жовтого забарвлення дозволила європейським селекціонерам одержати багато цікавих сортів різних відтінків жовтого кольору. Півонія деревовидна жовта – наймолодший гібрид з деревовидних півонії.

У Китаї, у місті Лоянь щорічно з 15 по 25 квітня проходить найбільший в світі Лоянський фестиваль півоній.

У японській культурі цвітіння півонії вважається ознакою настання весни.

…У ботанічному саду пообіцяли повідомити про відкриття к соцмережах.

Нагадаємо, раніше «Індустріалка» повідомляла про те, що у Запоріжжі казково квітне тамарикс — фото. 

Читайте також: У спальному районі Запоріжжя розквітла галявина маків — фото.

Читайте наші новини на сайті  zprz. city.

 Комментарии читателей