Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
У Запорізькій області згадують жахливу трагедію кримськотатарського народу
Поделиться

Цього дня 78 років тому відбулась примусова масова депортація кримських татар

Через бойові дії і окупацію частини території Запорізької області День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу буде відзначено в новому форматі — акцією в соціальних мережах та Міжнародним онлайн-мітингом.

Як відомо, 18 травня 1944 року згідно із таємною постановою № 5859-сс «Про кримських татар», підписаною Сталіним, розпочалася спецоперація військ НКВД по вивозу з Кримського півострова його корінного населення. Загалом протягом трьох днів з Криму було вивезено понад 190 тисяч кримських татар. Також у 1944 році з Криму було депортовано понад 40 тисяч болгар, вірмен, греків, турків і ромів. Лише наприкінці 80–х рр. ХХ ст. кримські татари отримали можливість повернення на свою історичну батьківщину. Але пройшло лише декілька десятків років і трагічна історія повторилася: російська федерація окупувала кримській півострів у 2014 р., поставивши кримських татар на межу знищення.

депортація кримських татар

— У Запорізькій області мешкають декілька тисяч кримських татар, існує ряд громадських кримськотатарських організацій, — нагадують у Запорізькій обласній військовій адміністрації. — Як зазначила керівник ГО «АНА ЮРТ» Ніяра Мамутова, сьогодні наша країна переживає нелегкі випробування і Крим окуповано вже 8 років. Разом з тим, ми не можемо забути про страшну подію, яка сталася 18 травня 1944 року — примусова депортація кримськотатарського народу. Ця жахлива трагедія цілого народу нагадує нам кожного року, як це страшно бути відірваним від Батьківщини, як це складно відчувати несправедливість, обман і зраду: бо зрадили не ми, а зрадили нас. Ми пам’ятаємо цю трагедію. Шануємо ім’я загиблих. В Україні депортація визнана в 2015 році геноцидом кримськотатарського народу. Кожна родина має свою трагічну історію втрат. Не забудемо!

депортація кримських татар

Через повномасштабне вторгнення росії в Україну цього року, кримські татари знову зазнали утисків. Наприклад, Лейла Ібрагімова — директорка Мелітопольського міського краєзнавчого музею була викрадена окупантами. А після звільнення була змушена полишити місто. До речі, в Мелітополі 18-го травня завжди проходили заходи до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Та цього року через окупацію мітинг або інше зібрання неможливе. Тож у містян, а також мешканців Запорізької області є можливість долучитися до Міжнародного онлайн-мітингу, організованого Меджлісом кримськотатарського народу та Кримськотатарським Ресурсним Центром. Він транслюватиметься на кількох платформах (YouTube-каналі https://cutt.ly/QHQ0jpo, Facebook-сторінці КРЦ https://www.facebook.com/CTRC2015, телеканалі ATR atr.ua/live, початок о 17:00.

Крім того «Кримськотатарський Ресурсний Центр»в рамках відзначення Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу започаткував інформаційну кампанію. В її рамках якої активістами міжнародного руху за деокупацію Криму та солідарність з кримськотатарським народом #LIBIRATECRIMEA спільно з художником Андрієм Єрмоленко розроблено інформаційні плакати.

Читайте також: У Запорізькій області окупанти знищують українські книги

Читайте наші новини на сайті zprz.city.


Комментарии читателей