Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Здоров'я
У Запорізькій області зафіксували перші випадки ботулізму
Поделиться

З інтервалом в місяць в області зареєстрували два випадки ботулізму

У Запорізькій області з інтервалом в один місяць зареєстрували два випадки небезпечного захворювання — ботулізму. Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області.

Один з випадків стався у травні у тимчасово окупованому Енергодарі. Другий — минулого тижня в селищі Червонодніпровка Запорізького району. В обох випадках потерпілі вживали в’ялену рибу (тарань, копчений солоний карась), та як наслідок були госпіталізовані з симптомами захворювання до лікувальних закладів в тяжкому стані.

Нагадаємо, що протягом 2021 року у Запорізькій області ботулізмом захворіло п’ятеро людей, двоє з яких померло. Особливо високим рівень захворювання є в літній період.

Ботулізм – хвороба, що виникає внаслідок отруєння токсинами бактерій ботулізму і супроводжується важким ураженням центральної та вегетативної нервової системи. Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування м’яса, риби, рідше овочів, в’ялені або копчені продукти  у випадку не дотримання відповідних вимог під час заготівлі, переробки чи зберігання продукту.

Ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти. Також причиною захворювання може бути споживання в’яленої чи копченої риби та копчених виробів з м’яса (ковбаси, шинки тощо).

Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими.

Першими симптомами захворювання є:

  • порушення зору;
  • сильно виражена сухість у роті;
  • важко говорити (голос стає тихим або пропадає);
  • підвищена стомлюваність, м’язова слабкість;
  • запаморочення;
  • короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), які найчастіше виникають через 12-24 годин після вживання зараженої їжі, але можуть виникнути й раніше (вже через 2 години) або значно пізніше (4 доби й більше).

При наявності перших ознак недомагання необхідно негайно звернутися за медичною допомогою.

Варто зазначити, що у зв’язку з настанням воєнного стану в країні, безліч громадських організацій, волонтерів, операторів ринку залучилися до благодійної місії, допомагаючи захисникам та внутрішньо переміщеним особам з питань харчування. Мешканців Запорізької області, як і усіх українців, закликають відповідально ставитися до гуманітарної місії та суворо дотримуватись технологічних процесів, температурних режимів, питань гігієни.

Як повідомляла «Індустріалка», у Запоріжжі переселенці можуть пройти безкоштовне обстеження в київських та ізраїльських  лікарів.

Читайте також: Мавпяча віспа — чи можливе поширення в Україні та що робити в разі контакту з хворим

Читайте наші новини на сайті zprz.city.


Комментарии читателей