Індустріалка - новини Запоріжжя

Історія, Запоріжжя, Культура, Події, Фоторепортаж
У Запорізькій області російські військові зруйнували історичний будинок
Поделиться

У Гуляйполі окупанти зруйнували історичний будинок

Історичний будинок міщан Мєлєшкових, який знаходиться на Соборній вулиці у Гуляйполі, зруйновали обстрілами російські військові. Вони гатили по місту «Градами». Про це повідомляється на сторінці «Гуляйпільські старожитності» у Фейсбуці.

історичний будинок

Будинок був зведений у 1910-х рр, заможною родиною Мєлєшкових. Поруч розташовувалися колісна та обозна майстерня, жерстяна та чинбарна майстерні та невеликі торгові лавки.

історичний будинок

Одним з власників родинного бізнесу та цього будинку був Степан Олексійович Мєлєшков. На фото нижче — він разом з дружиною Олександрою. Фото було зроблене у 1918 році.

Малєшкови

Будинок знаходиться в офіційно затвердженому історичному ареалі міста. Разом з іншими спорудами він утворює комплекс історичної забудови рубежу ХІХ-ХХ ст.

Малєшкови

Раніше «Індустріалка» повідомляла, що на вулиці Сталеварів у центрі Запоріжжя можна побачити селянське знаряддя 19 століття. Це пристосування для обмолочування пшениці. Називались вони гарманами і являли собою гранчастий коток з каменю, а пізніше і з цементу.

В Україні гарманами зерно молотили з XVII століття, а найбільшого поширення цей метод набув у ХІХ й до початку XX століття.

Читайте також: Майстриня віддала гроші від продажу картини на дрон для захисту Запоріжжя

Читайте наші новини на сайті zprz.city.

 


Комментарии читателей