Індустріалка - новини Запоріжжя

Історія, Запоріжжя, Культура, Події
У Запорізькій області росіяни зруйнували старовинний паровий млин - фото
Поделиться

Окупанти зруйнували 128-річний паровий млин у Гуляйполі

Внаслідок російського обстрілу вільного міста Гуляйполе, руйнувань зазнала одна з візитних карток населеного пункту — паровий млин «Надія» 1894 року будівництва.

Будівля — унікальний зразок промислової архітектури та входить до історичного ареалу міста.

паровий млин

Млин був збудований купцем другої гільдії Самсоном Саксаганським. Проєкт та саме будівництво виконала відома проєктна та будівельна контора Антона Ерлангера.

В 1908 році млин купив гуляйпільський промисловець та землевласник Давід Шредер. У триповерховій частині будинку жила родина Шредерів, поряд знаходився цех.

За свою довгу історію млин кілька разів горів і до 2010 року голі стіни триповерхової будівлі прикрашали місто, поки місцеві підприємці не взяли його в оренду та не відремонтували.

Будівля дійшла до нашого часу без суттєвих змін — пережила часи Української революції 1917-21 рр., Другу світову війну і постраждала від війни нинішньої. Про це повідомили на сторінці «Гуляйпільські старожитності» у Фейсбуці.

паровий млин

Раніше «Індустріалка» повідомляла, що у Гуляйполі внаслідок обстрілів були пошкоджені фасади та вікна старовинного прибуткового будинку, збудованого купцем Борисом Кармановим у 1900 році.

Також сильно постраждав історичний будинок міщан Мєлєшкових, який знаходиться на Соборній вулиці. Він був зведений у 1910-х рр, заможною родиною. Поруч розташовувалися колісна та обозна майстерня, жерстяна та чинбарна майстерні та невеликі торгові лавки.

А старовинну садибу родини Крігер у Гуляйполі росіяни обстріляли «Градами». Будинок входить до історичного ареалу міста. 4 останні роки його реставрували, а в цьому році — планували відкрити у будівлі музей.

Читайте також: У Запорізькій області рашисти обстріляли магазин та адміністративну будівлю — фото

Читайте наші новини на сайті zprz.city.

 


Комментарии читателей