Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
У Запорізькій області прокоментували примусову паспортизацію росією мешканців окупованих територій
Поделиться

Окупанти намагаються захопити владу, взяти під контроль системи життєдіяльності

Російська окупаційна влада планує здійснювати незаконну видачу російських паспортів на окупованих територіях Запорізької області. Попри це, у Запорізькій ОВА налагоджено зв’язок із представниками влади, а також з керівниками комунальних служб на тимчасово окупованих територіях. Про це під час прямого ефіру на телеканалі In:Time Ukraine повідомив голова Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух.

За його словами, частина міських голів окупованих територій перебуває у Запоріжжі, вони комунікують з місцевими мешканцями, організовують роботу комунальних служб, медичної та освітньої сфер.

— Окупанти намагаються захопити владу, взяти під контроль системи життєдіяльності на цих територіях. Перед тим, як запропонувати паспорти, нам в Запоріжжя прислали ракети, — сказав Олександр Старух. — Ситуація складна — і в Енергодарі, і в Мелітополі намагаються людей схилити до колаборації, ставлять у вибір між ракетами і колаборацією.

Очільник ЗОВА пояснив, що за допомогою залякування окупанти намагаються схилити людей до колаборації. Такий крок, як видача паспортів, насправді є підступним планом окупаційних військ.

— Кожен наш громадянин на підконтрольних або окупованих територіях чудово бачить приклад Криму, Донецької та Луганської областей, які були захоплені російською федерацією у 2014 році. Сьогодні ці люди мобілізовуються і гинуть у війні проти нас. Окупанти проголошують видачу папірців з двоголовою куркою для того, щоб потім використовувати цих людей, в тому числі й у мобілізаційних заходах, — пояснив Олександр Старух.

Крім цього, голова ЗОВА розповів як впливає російська окупація на стан економіки в Запорізькій області. Наразі працюють більшість великих виробництв регіону, зокрема і Запорізька АЕС, яка розташована на тимчасово окупованій території.

При цьому виникають проблеми логістики та постачання комплектувальних товарів. Це пов’язано із віддаленим розміщенням регіону від портів та активним веденням бойових дій на деяких територіях. Однак підприємства намагаються знайти нові форми, методи та види продукції для того, щоб економіка продовжувала працювати.

Раніше «Індустріалка» повідомляла, що росія примусово паспортизує мешканців окупованої частини Запорізької області. Російські окупанти видаватимуть за спрощеною процедурою російські паспорти мешканцям окупованої частини Запорізької та Херсонської областей України. Раніше примусова паспортизація розповсюджувалась на мешканців окупованих територій Луганської та Донецької областей.

Нагадаємо, що російське керівництво хоче відновити так звану «Таврійську губернію», яка деякий час існувала в колишній Російській імперії. Це територія Криму, Херсонщини, частково Миколаївщини, частини Донецької області і Запоріжжя. Центром цієї губернії хочуть зробити Сімферополь.

Стало відомо, що на окупованих частинах Запорізької та Херсонської областей росіяни створили 19 «комендатур». Також на окупованих територіях Запорізької області росіяни намагаються запровадити «рублеву зону».

Читайте наші новини на сайті zprz.city.


Комментарии читателей