Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
У Запорізькій області профтехосвіта отримала шанс на друге дихання
Поделиться

В області реалізуються дві міжнародні програми профтехосвіти — WorldSkills Ukraine та EU4Skills

В Україні вперше сфера професійно-технічної освіти отримала увагу на державному рівні. Указом президента України передбачається низка покращень у сфері профтехосвіти: від підвищення стипендій, збільшення зарплат викладачів до покращення умов праці та співпраці з великими підприємствами — майбутніми роботодавцями. Про це в ефірі програми “День. Тема” телеканалу TV5 повідомила начальниця відділу кадрової роботи, професійної освіти та координації діяльності навчальних закладів департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації Людмила Поліщук.

— Якщо зараз студенти закладів профтехосвіти отримують стипендію у розмірі 500-550 грн, то з 1 січня 2022 року це буде 1250 гривень, — повідомила Людмила Поліщук.

В області реалізуються дві міжнародні програми профтехосвіти - WorldSkills Ukraine та EU4Skills

Крім того, за її словами, розвитку профтехосвіти в Україні сприяють міжнародні програми. Серед них “EU4Skills: кращі навички для сучасної країни” — спільна програма Євросоюзу та його держав-членів для підтримки реформи професійно-технічної освіти в Україні, яка реалізується GIZ та KFW. Програма реалізується протягом 2019-2023 років, обсяг фінансування складає 58 млн євро, з яких 21 млн євро спрямують на створення центрів професійної досконалості.

Запорізька область увійшла до семи регіонів, де реалізується пілотний проєкт програми. Наш регіон представляють Мелітопольське вище професійне училище, Запорізький політехнічний центр профтехосвіти та Запорізьке вище професійне машинобудівне училище. Перші два заклади отримають кошти на реконструкцію у розмірі 1,8 млн євро та 800 тисяч євро відповідно, а на базі останнього буде створено центр професійної досконалості. Орієнтовний обсяг фінансування складе 5 млн євро (60% на ремонт, 40% на обладнання).

— Планується, що цей центр стане інноваційним осередком з кращими практиками реформи і платформою для взаємодії між закладами профтехосвіти і роботодавцями, — сказала Людмила Поліщук.

Ще одним важливим інструментом зростання престижності робітничих професій, професійної освіти та розвитку державно-приватного партнерства в системі освіти, за її словами, є Всеукраїнський конкурс фахової майстерності WorldSkills Ukraine 2021-2022. Як повідомляла “Индустриалка”, відбірковий етап конкурсу для молодих фахівців і школярів стартує у Запоріжжі. Генеральним партнером конкурсу шостий рік поспіль виступає Група Метінвест.

— Це наймасштабніші змагання з робітничих професій, що проводяться для учнів, студентів та молодих працівників підприємств. Для Запорізької області це дуже важливий конкурс. Він допомагає не тільки впровадженню кращих міжнародних практик навчання державно-приватного партнерства, а й сприяє підвищенню профорієнтації молоді, престижності робітничих професій та професійної освіти.

В області реалізуються дві міжнародні програми профтехосвіти - WorldSkills Ukraine та EU4Skills

 

Цього року перший відбірковий етап відбудеться на регіональному рівні у жовтні-листопаді 2021 року. У Запорізькій області він відбудеться 27-29 жовтня на базі виставкового центру “Козак-Палац” за сімома компетенціями: зварювальні роботи, токарні роботи, електромонтажні роботи, слюсарні роботи, кладка цегли, підйом та транспортування вантажів, експлуатація та обслуговування залізничного транспорту. З компетенції “перукарське мистецтво” конкурс пройде на базі Запорізького професійного ліцею сервісу. Другий етап, фінальний або національний, відбудеться у квітні-травні 2022 року у Києві.

— Ми дуже вдячні нашому партнеру Метінвесту за підтримку та всебічне і повне сприяння у проведенні конкурсу, — підкреслила Людмила Поліщук. — Облаштування конкурсних майданчиків за компетенціями, харчування, проживання, проведення майстер-класів — Міністерство освіти постійно наголошує, що нашій Запорізькій області дуже пощастило, що в нас є такі соціальні партнери.

Нагадаємо, Метінвест Холдинг значну увагу приділяє розвитку та популяризації професійно-технічної освіти в Україні. Діє стипендіальна програма для студентів профільних спеціальностей у вишах, нещодавно програму розширили для учнів закладів профтехосвіти. Метінвест підтримує розвиток дуальної освіти й сприяє модернізації центрів профтехосвіти в містах присутності.

Зокрема, Метінвест Холдинг є партнером освітнього проєкту STEAM CAMP для вчителів і StemIsFеm, а також організатором кейс-чемпіонатів M.Student Champ. Для розвитку та підвищення кваліфікації працівників промислових підприємств Метінвест будує перший в Україні недержавний гірничо-металургійний університет Метінвест Політехніка.

Читайте также: Запорізькі студенти отримають додаткову стипендію та гарантоване робоче місце


Комментарии читателей