Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
У Запорізькій області працюють над безпекою проведення тестування випускників
Поделиться

Обласна влада продовжує відпрацьовувати питання завершення навчального року в регіоні

На нараді очільника Запорізької обласної військової адміністрації Олександра Старуха з керівниками структурних підрозділів директорка департаменту освіти та науки ЗОВА Людмила Бухаріна розповіла про хід роботи по завершенню навчального року.

Департамент освіти та науки ЗОВА продовжує відпрацьовувати питання видачі свідоцтва про завершення освіти для вимушених переселенців. Людмила Бухаріна наголосила, що абсолютно усі отримають свідоцтва про завершення навчання.

Що стосується національного мультипредметного тесту (НТМ) зовнішнього незалежного оцінювання, який мають скласти абітурієнти для подальшого вступу у вузи на бюджет, Людмила Бухаріна нагадала, що головною умовою є безпосереднє перебування людини у точці проведення тестування на підконтрольній Україні території. У зв’язку з цим, обласна влада узгоджує мережу закладів, де випускники зможуть безпечно скласти фінальний іспит. Питання щодо проведення НТМ на тимчасово окупованих територіях поки що відпрацьовується.

Окрім цього, Людмила Бухаріна доповіла, що наразі відомо, що близько 25% учнів та 14% працівників сфери освіти Запорізької області виїхало за кордон.

(Як писала «Індустріалка», міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет наголосив, що тест ЗНО буде відбудеться не в режимі онлайн, а у закладах освіти, навіть якщо випускники перебуватимуть у країнах Європейського Союзу — або у столицях європейських держав, або на базі університетів цих країн).

Також обговорили питання стосовно фінансування виплат для переселенців. Директорка департаменту соціального захисту населення Запорізької ОВА Марина Нотанова розповіла про те, що перші виплати люди мають отримати вже в кінці квітня.

Нагадаємо, що НТМ буде містити три важливі дисципліни: українську мову, математику та історію України (по 20 завдань на кожну дисципліну). Охочі, які зареєструвалися для участі в у вступному тестуванні, обов’язково мають у травні підтвердити бажання складати НМТ. А також повідомити організаторам регіон, у якому вони перебуватимуть у липні.

Планується проведення трьох сесій НМТ: основної і додаткової в липні, а також спеціальної у вересні. Такий підхід дозволить усім абітурієнтам вступити до омріяних закладів освіти.

«Індустріалка» писала, що у цьому році відбудуться зміни щодо прийому дітей до перших класів. Це пов’язано зі зростанням  кількості тимчасово-переміщених осіб. А також, що в Україні скасували ДПА для учнів 4-х та 9-х класів.

Читайте також: Як українським школярам, які знаходяться за кордоном, отримати атестат.

Читайте наші новини на сайті zprz. city.


Комментарии читателей