Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
У Запорізькій області окупанти захоплюють школи та погрожують позбавити мешканців батьківських прав
Поделиться

Новий навчальний рік на тимчасово окупованих територіях Запорізької області може не  розпочатися 1 вересня

У Запоріжжі триває підготовка до нового навчального року. Про це зазначається в офіційному Telegram-каналі Запорізької обласної військової адміністрації.

Директорка департаменту освіти і науки Запорізької ОВА Людмила Бухаріна зазначила, що з  1 вересня  розпочнеться навчання. Вона також розповіла, що в  школах до 1 вересня мають бути обладнані бомбосховища та встановлена спеціальна техніка для передачі сигналів повітряної тривоги.

Проте, як повідомляє Запорізька обласна військова адміністрація, освітній процес,  на тимчасово окупованих територіях області може не розпочатися через фізичне втручання окупаційних військ у діяльність навчальних закладів.

В області зафіксовано випадки захоплення приміщень шкіл, у законних представників забирають ключі та унеможливлюють доступ до них.

-Через невелику кількість батьків, які бажають віддавати своїх дітей школи під час воєнного стану, окупанти вдаються до погроз про позбавлення їх батьківських прав. На тимчасово окупованих територіях досить невелика кількість випадків колаборації серед вчителів, — сказано у повідомленні. —  Тому через брак кадрів вчителів планують залучити навіть з Новосибірську та інших віддалених міст. Крім цього, окупаційною владою планується зменшення кількості навчальних закладів через малу кількість вчителів та школярів.

За словами Людмили Бухаріної, наразі в освітніх закладах  триває  підготовка до здачі мультипредметного тесту. Враховуючи військову ситуацію, локації, де проводитимуть іспит, мають відповідати всім вимогам безпеки.

Як повідомляла «Індустріалка», у Запорізькій області наразі понад 5 тисяч вступників виявили бажання скласти національний мультипредметний тест. Куди дзвонити, якщо учасник НМТ ЗНО не має даних для входу на свою Інформаційну сторінку та куди звертатися по іншім запитанням по національному мультипредметному тесту читайте тут.

Нагадаємо, прийом документів у виші від вступників розпочнеться 29 липня.

Читайте також: Що треба знати запорізьким вступникам про тестування.

Читайте наші новини на сайті  zprz. city.

 


Комментарии читателей