Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
У Запорізькій області окупанти розшукують людей з проукраїнською позицією та психологічно їх ламають
Поделиться

Окупанти сильно тиснуть на жителів Енергодара

У тимчасово окупованому місті Енергодар Запорізької області росіяни продовжують терор місцевих жителів. Особливо дістається співробітникам Запорізької АЕС.

Як відомо, близько тижня тому військове командування окупантів ініціювало ротацію. Однією з причин стало так зване «звикання» російських солдатів до місцевих мешканців, через що вони почали проявляти співчуття до людей.

Зі зміною військових змінилося і ставлення до енергодарців. Тиск на людей посилився. Зокрема, серед співробітників Запорізької АЕС окупанти вишукують людей з проукраїнською позицією. Якщо таких знаходять, то їх відводять на допити, де психологічно ламають. Про це в ефірі «5 каналу» повідомив керівник ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

— Вони (російські військові — прим. автора) продовжують вишукувати проукраїнськи налаштований персонал. Вони перевіряють телефони, знаходять проукраїнський контент і проводять так звані «бесіди», виклики. Звичайно в результаті цих бесід люди психологічно і морально зламані, — розповів Петро Котін.

Вдаються окупанти і до погроз мирному населенню, які транслюють свої проукраїнські погляди в соцмережах. Ці погрози також надходять і їхнім близьким родичам.

Сама ж Запорізька АЕС продовжує стабільну роботу в українській енергосистемі.

— На сьогодні там працює мінімальна кількість блоків. Працюють вони в енергосистемі України. Поки що передумов, що ситуація може змінитися на гіршу, з точки зору технічної експлуатації станції, немає. Але, звичайно, ситуація непередбачувана. Ми не можемо знати, що завтра будуть там робити загарбники і які команди даватимуть, — зазначив Петро Котін.

Нагадаємо, що російські військові в Енергодарі ще й активно займаються мародерством. Вони ламають двері помешкань, з яких виїхали власники, та виносять звідти цінні речі.

Раніше «Індустріалка» повідомляла, що жителі тимчасово окупованого Мелітополя Запорізької області знаходяться в інформаційному вакуумі. Вже тиждень у місті немає українського зв’язку та Інтернету.

Читайте наші новини на сайті zprz.city.


Комментарии читателей