Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Экономика
У Запорізькій області ФОПи знищують економіку: зарплати у конвертах й без сплати податків
Поделиться

Легалізувати зарплати працівників набагато дешевше, аніж сплачувати потім штрафні санкції

Головною проблемою ринку праці Запорізької області, як і України загалом лишається питання неоформлених трудових відносин. Це призводить до того, що держава не може повною мірою здійснювати соціальний захист працівників, виплачувати пенсії, фінансувати освіту, медицину тощо. У зв’язку з цим держава змушена підвищувати податкове навантаження на бізнес. Про це повідомила начальник відділу експертизи умов праці Головного управління Держпраці у Запорізькій області Олена Діліон.

Легалізувати зарплати працівників набагато дешевше, аніж сплачувати потім штрафні санкції

 

За її словами, спеціалісти ГУ Держпраці на основі аналізу ринку зайнятості склали так званий “паспорт неформальної зайнятості”. Тобто визначили ризикові галузі господарювання з точки зору наявності неоформлених трудових відносин. Серед головних — сільське господарство, будівництво, торгівля, надання послуг з тимчасового проживання, надання послуг з харчування та транспорт.

— Роботодавець пропонує працевлаштування без належного оформлення і отримання зарплати у конверті. З такої зарплати податки не сплачуються, а працівник не отримує соціальний захист, не може розраховувати на захист своїх трудових прав, не може розраховувати і на гідну пенсію, або ж взагалі на пенсію у майбутньому, — пояснила Олена Діліон.

З початку року спеціалісти Держпраці проводили серед роботодавців Запорізької області роз’яснювальну роботу, а з 1 липня — інспекцію з виявлення неоформлених трудових відносин. Тільки за результатами останніх перевірок було виявлено 684 неоформлених працівника, з яких більшість — 547 — працівників у фізичних осіб-підприємців (ФОП).

Недобросовісним підприємцям, за словами Олени Діліон, загрожують штрафи. До платників податків 1-3 групи оподаткування при первинному виявленні неоформлених працівників застосовується попередження про відповідальність за порушення законодавства. Для платників податків 4-ї групи штраф складає 10 мінімальних зарплат (60 тисяч гривень) за кожного неоформленого працівника.

— Якщо сплатити податки легально виходить дешевше, аніж сплачувати потім штрафні санкції, — пояснила Олена Діліон. — Тобто є зацікавленість підприємців працевлаштовувати легально. Це і менша плинність кадрів, тому що досвідчені спеціалісти як правило не працюють нелегально.

Читайте также: В Запорожской области из «тени» вышли почти девять тысяч работников


Комментарии читателей