Индустриалка - новости Запорожья

Главные, Запорожье, Коронавирус
У Запорізькій обласній інфекційній лікарні побудують потужну кисневу станцію
Поделиться

Практично всі пацієнти з коронавірусом потребують кисневої терапії

У Запорізькій області стрімко збільшується кількість хворих із середньою і важкою формою коронавірусної інфекції, яким необхідна госпіталізація.

Щоб врятувати людину від важких наслідків після перенесення коронавірусу, медики у всьому світі сьогодні намагаються підключати пацієнтів до апаратів ШВЛ тільки в разі крайньої необхідності. Для лікування частіше обирають кисневу терапію, яка не травмує легені. Практично всі пацієнти з пневмоніями потребують такої терапії. Тому дуже важливо забезпечити киснем всі лікарні, які приймають пацієнтів з коронавирусною інфекцією.

В обласній інфекційній клінічній лікарні 150 ліжок виділено для пацієнтів з коронавірусом. З них точками подачі кисню обладнані тільки 26. Це не закриває всієї потреби медустанови в забезпеченні якісного лікування пацієнтів з важкою формою перебігу хвороби.

Роботи планують розпочати за тиждень

Розуміючи, як зросло навантаження на медустанову, Фонд Ріната Ахметова і «Запоріжсталь» Групи Метінвест вирішили допомогти.

«Запоріжсталь» за власні кошти реалізує проект установки кисневого поста для подачі кисню на 172 точки.

Питання логістики, робіт, які будуть виконуватися зовні, розводка по поверхах — все бере на себе «Запоріжсталь». На території лікарні планується установка 5-тонних сховищ для рідкого кисню. До них буде проведений киснепровід. Ця установка подає рідкий кисень в систему. Він переходить в газоподібну форму і надходить до пацієнта.

Роботи планують розпочати за тиждень. Проєкт буде реалізований «під ключ» — від опрацювання проєктно-кошторисної документації, монтажних робіт, протягання киснепроводу, поставки та налагодження кисневого устаткування до пуску в експлуатацію кисневої станції.

В рамках проєкту на території обласної інфекційної лікарні встановлять 2 газифікатора. Вони будуть подавати кисень у два поверхи — двоповерховий та п’ятиповерховий. У двоповерховому корпусі, який першим пристосували для хворих на ковід, розводка для підведення кисню вже є, її зробили за державні кошти.

У п’ятиповерховому корпусі розводка буде виконуватися за кошти комбінату «Запоріжсталь». Це допоможе забезпечити киснем ще 104 ліжка.

Завершити реалізацію проєкту планують у січні. Соціальні інвестиції комбінату складуть 6 млн гривень.

Александр Мироненко

— Сучасні медики — це люди з незвичайними здібностями, які щодня рятують сотні і тисячі життів. У даній ситуації ми не могли залишитися осторонь. Тому комбінат «Запоріжсталь» спільно з Фондом Ріната Ахметова проявив ініціативу і прийняв рішення допомогти в обладнанні кисневої станції та кисневої розводки в обласній інфекційній лікарні, — поділився генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Олександр Мироненко. — Тільки консолідація зусиль і ресурсів медиків, бізнесу і влади зможе перемогти пандемію.

Подія для всієї області

За словами голови Запорізької облдержадміністрації Віталія Боговіна, будівництво кисневої станції — це справжня подія не тільки для обласної інфекційної лікарні, а й для всієї області.

Виталий Боговин

— Сьогодні — важливий день для Запорізької області. Ми досягнули домовленості з комбінатом «Запоріжсталь», який спільно з фондом розвитку Ріната Ахметова і Метінвестом встановлять кисневу станцію та облаштують нову кисневу мережу в Запорізькій обласній інфекційній лікарні. Завдяки цьому проєкту абсолютно всі ліжка, виділені під ковід, будуть забезпечені киснем. Мені, як голові ОДА, приємно бачити готовність керівників «Запоріжсталі» до плідної співпраці. Для мене це сталий партнер, з яким ми пліч-о-пліч чинимо опір пандемії коронавірусу. Я вдячний соціально відповідальному бізнесу за небайдужість і підтримку, — зазначив Віталій Боговін.

Заступниця голови облдержадміністрації Олена Теряєва зазначила, що саме від забезпечення лікарень киснем та медичним обладнанням залежить життя хворих.

Елена Теряева

— Медична галузь зараз потребує особливої уваги та підтримки. Ми вдячні всім меценатам, які готові допомагати та підтримувати медиків та хворих. Зараз це життєво необхідно. Особливо дякуємо Фонду Ріната Ахметова та комбінату «Запоріжсталь» за 15 апаратів ШВЛ, переданих нашій області та допомогу обласній інфекційній лікарні в розгортання централізованого кисневого забезпечення в п’ятиповерховому корпусі. Ця лікарня — головний заклад в області. Кисень для неї — це реальна допомога. Кисень — це врятоване життя, — розповіла Олена Теряєва.

Киснем забезпечена невелика кількість ліжок

За словами директора Запорізької обласної інфекційної лікарні Володимира Шинкаренка, киснем зараз у лікарні забезпечена невелика кількість ліжок.

Владимир Шинкаренко

— Ми забезпечені тільки тим киснем, який провели в квітні-травні. Це 26 точок, на яких відділення інтенсивної терапії. Від загальної кількості пацієнтів це невеликий відсоток. У нас мінімум 150 ліжок повинні бути з киснем. Але на сьогодні у нас вже йдуть роботи по перебудові нового киснепроводу в двоповерховій будівлі. Це буде додатково 38 точок підключення. Коли роботи будуть закінчені, ми на 100% будемо забезпечені киснем.

Нагадаємо, що Фонд Ріната Ахметова, Група Метінвест та комбінат «Запоріжсталь» були і залишаються соціально відповідальними перед суспільством. З самого початку пандемії вони надають підтримку системі охорони здоров’я України, яка виявилася не готовою до пандемії.

Допомога, яку надає Україні в боротьбі з COVID-19 Фонд Ріната Ахметова і його Засновник, безпрецедентна за своїми масштабами.

Ключовим елементом допомоги країні в рамках проєкту Фонду Ріната Ахметова «Боротьба з COVID-19 в Україні» стала закупівля для державних лікарень понад 200 суперсучасних апаратів ШВЛ. Близько 160 висококласних апаратів ШВЛ від Фонду Ріната Ахметова вже надійшли в опорні державні лікарні у 12 регіонах країни.

Рінат Ахметов першим прийшов на допомогу країні і виділив на боротьбу з коронавірусом 300 мільйонів гривень. Ще в лютому державні лікарні з різних регіонів України почали отримувати обладнання та витратні матеріали, яких потребували найбільше.

Читайте також: Коронавірус в Україні став набагато агресивнішим — Степанов


Комментарии читателей