Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Спорт
У запорізьких боксерів тайського стилю виникли проблеми з фінансуванням
Поделиться

Боксери тайського стилю завершили підготовку до чемпіонату України, який відбудеться в Одесі

17 спортсменів вирушать до Південної Пальміри аби поборотися за путівку на чемпіонат Європи та світу у складі збірної України з тайського боксу. Серед них і титулована Вікторія Євтушенко, котра була поза цієї гри два роки через декретну відпустку, і перспективний 15-річний чемпіон Європи Амір Акчурін, і підростаюча надія сім’ї Скуріхіних – Данило.

Вікторія Євтушенко захопилася тайським боксом ще у дитинстві. В юніорському віці вона встигла побувати на чемпіонатах України, Європи та навіть світу. Влітку 2018 Вікторія у складі збірної України з тайського боксу привезла до Запоріжжя срібну нагороду з першості Європи.

-Раніше мені довелося взяти перерву у зв’язку з декретом, — підкреслила майстер спорту України міжнародного класу з тайського боксу Вікторія Євтушенко. -До того я була у збірній України. Ми їздили на чемпіонат світу до Мексики. На жаль, там мені не вдалося завоювати ніяке місце, після цього ми їздили до Чехії на чемпіонат Європи, де мені вдалося виграти «срібло» і після цього я пішла у декретну відпустку. Зараз планую повернути своє місце у збірній.

Взимку Вікторія Євтушенко почала активно набирати форму та готуватися до змагань. Спортсменка планувала взяти участь у чемпіонаті України, що мав відбутися в середині квітня. Але завадив планам карантин, через який першість країни перенесли на кінець липня. Окрім цього у Запорізької обласної федерації тайського боксу через довготривалий карантин з’явилися фінансові труднощі. За регламентом чемпіонату України з тайського боксу фінансувати поїздку, проживання, харчування та інші витрати повинна обласна федерація. А це команда з 25 осіб, серед яких 17 спортсменів.

-На сьогоднішній день у нас дуже погана матеріальна допомога спортсменів, тому частина зобов’язань Запорізька обласна федерація бере на себе, — повідомив президент федерації Теймур Мамедов. — Я вирішив оплатити самостійно поїздку та проживання деяких спортсменів. Крім того, я заплачу повністю тренерському складу. У нас є перспективний суддя Алаєв, який включений теж до категорії національних суддів, і я заплачу за його поїздку також.

Перемога на чемпіонаті України для Вікторії Євтушенко означає путівку до збірної країни з тайського боксу та поїздку на чемпіонат світу. Президент Запорізької обласної федерації тайського боксу Теймур Мамедов запевнив, у разі такого сценарію – проблем з фінансуванням не буде, адже змагання на європейському та всесвітньому рівні фінансує Українська федерація тайського боксу.

Тайський бокс у Запоріжжі останнім часом стає все більш масовим видом спорту. Місцева федерація тайського боксу продовжує розвиток закладів. Зараз у Запоріжжі відкрито 8 залів для занять тайським боксом. Займається в них більш ніж 1,5 тис. дітей.

-У Запоріжжі практично у кожному районі працює спортивний клуб тайського боксу, — підкреслив Теймур Мамедов. —  Тільки у Заводському районі ми відсутні, але у майбутньому ми шукатимемо приміщення, щоб відкрити спортивний клуб і там.

Читайте також: Запорізькі легкоатлети готуються до Олімпійських ігор в одному з фітнес-клубів міста.


Комментарии читателей