Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
У Запоріжжі зміняться умови прийому дітей до перших класів
Поделиться

Що нового буде у прийомі дітей до перших класів

У цьому році відбудуться зміни щодо прийому дітей до перших класів. Це пов’язано зі зростанням  кількості тимчасово-переміщених осіб. У цьому році зараховуватимуть дітей до школи будуть за новим механізмом, без привязки до прописки. Тобто навіть якщо дитина проживає на тимчасово окупованій території або перебуває в іншому регіоні, батьки мають право обрати для навчання будь-яку школу за бажанням. Для цього будуть створюватися всі належні умови, зокрема, додаткові класи, залучатись вчителі, що виїхали з тимчасово-окупованих територій. Про це під час наради під головуванням очільника Запорізької обласної військової адміністрації Олександра Старуха повідомила директорка департаменту освіти і науки ЗОВА Людмила Бухаріна.

Людмила Бухаріна розповіла й про підготовку до завершення навчального року, яке має відбутися вже в травні. А також — про алгоритми вступу до вишів. Як писала «Індустріалка», у цьому році замість традиційного зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) випускники будуть здавати Національний мультипредметний тест (НМТ). Головна умова — людина має перебувати на підконтрольній території, як наголосила Людмила Бухаріна.

Нагадаємо, що для вступу на бакалаврат будуть потрібні результати тесту, мотиваційний лист та заява. Подання документів й підтвердження місця навчання буде здійснюватися через інтернет. Охочі, які зареєструвалися для участі в у вступному тестуванні, обов’язково мають у травні підтвердити бажання складати НМТ. А також повідомити організаторам регіон, у якому вони перебуватимуть у липні.

Планується проведення трьох сесій НМТ: основної і додаткової в липні, а також спеціальної у вересні.

До речі, сьогодні, 19 квітня – останній день реєстрації для участі в Національному мультипредметному тестові. Зазначимо, що зареєстровані для участі в ЗНО – потенційні учасники НМТ.

Як наголосив міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет,  НМТ можна скласти як в Україні, так і за кордоном, але  фізична присутність – обов’язкова.

Важливо

Рекомендації МОН щодо зарахування дітей до 1-го класу в умовах воєнного часу

До заяви одного з батьків (чи повнолітнього) додаються:

  • копія свідоцтва про народження або документа, що посвідчує особу (під час подання копії перевіряється оригінал);
  • медична довідка за формою первинної облікової документації №086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду» (оригінал або копія).

У зв’язку з воєнним станом, під час прийому документів необхідно враховувати, що діти (або один із батьків), які мають довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, довідку про звернення за захистом, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист, а також не мають одного чи обох документів, також зараховуються до ЗЗСО.

У разі відсутності свідоцтва про народження, керівник закладу невідкладно інформує орган опіки та піклування для сприяння в оформленні документа.

Якщо кількість потенційних першокласників перевищує спроможність закладу, орган, у сфері управління якого перебуває заклад освіти, має запропонувати перелік ЗЗСО, доступних і наближених до місця проживання родини, а також сприяти зарахуванню дітей до обраних закладів освіти, повідомляється на сайти Міністерства освіти та науки України.

«Індустріалка» писала, що в Україні скасували ДПА для учнів 4-х та 9-х класів.

Читайте також: Жителька окупованих Поліг: Біжиш під снарядами й здається, що все.

Читайте наші новини на сайті  zprz. city.


Комментарии читателей