Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Фоторепортаж
У Запоріжжі вразливі категорії вимушених переселенців отримують продуктові набори
Поделиться

Переселенці отримують у Запоріжжі допомогу та підтримку

Запоріжжя продовжує приймати переселенців з тимчасово окупованих територій та «гарячих точок», де відбуваються активні бойові дії. Вони потребують допомоги та підтримки.

Громадська спілка «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» видає вимушеним переселенцям продуктові набори від Фонду Ріната Ахметова. Допомога надається у рамках програми «Рінат Ахметов – Порятунок життів».

продуктові набори

Як розповів керівник представництва громадської спілки «Зелений центр Метінвест» у Запоріжжі Олександр Балаба, допомогу вимушеним переселенцям надають вже протягом трьох місяців. Кожного дня продуктові набори отримують близько 200-250 людей.

продуктові набори

— Представництво спілки «Зелений центр Метінвест» у Запоріжжі стало справжнім хабом — найбільшим пунктом видачі продуктових наборів у Запоріжжі. Сьогодні пенсіонери, люди з інвалідністю, багатодітні та матері-одиначки отримують у нас допомогу.

Людей щодня дуже багато — від 200 до 250 осіб. Фонд Ріната Ахметова робить все для того, щоб люди були максимально забезпечені продуктовими наборами. У коробках продуктові набори сімейного типу: крупи, борошно, цукор, сіль, олія, консерви, тушонка, печиво.

Щоб отримати продуктовий набір, не потрібно попередньо реєструватися. Необхідно просто прийти з документами до «Зеленого центру» та отримати допомогу у порядку живої черги. Фонд Ріната Ахметова й надалі допомагатиме вимушеним переселенцям і робитиме все, щоб люди могли отримати підтримку, — розповів Олександр Балаба.

продуктові набори

Вимушені переселенці, які отримали продуктові набори, кажуть: така допомога вкрай необхідна. Бо дозволяє зекономити гроші, яких обмаль, та відчути турботу.

Валентина евакуювалася до Запоріжжя з села Дорожнянка Гуляйпільського району. В окупованому населеному пункті без світла та води вона разом з хворою мамою пробула близько місяця.

Валентина

— 8 березня зайшли до нас російські війська. Окупанти ходили по хатам, перевіряли документи, обшукували будинки. Вимагали їжі: або готове забирали, або наказували зарізати курочку тим, у кого була птиця.
Антени у нас висіли, вони думали, що ми там щось передаємо, хоча в нас інтернету вже не було. І телефони забирали. Води не було, світла не було. Була вода тільки у басейнах, але вже закінчувалася.

Ми місяць витримали, і 6 квітня виїхали, бо почали вже стріляти біля наших будинків.

У мене мама інсультна, лежача, тож, виїхати було важко. Але ми дісталися Запоріжжя. Тут нас поселили у гуртожитку, все добре.

Сьогодні отримали гуманітарну допомогу. Це дуже важлива підтримка. Коли виїжджали, нам дали 2 години на збори. Що могли зібрати, те й узяли із собою. Їжі у нас взагалі не було. Роботу поки не знайшла, та й не можу піти, бо треба маму доглядати. Тож дякую за таку допомогу, — поділилася Валентина.

переселенці

Отримала продуктовий набір і Світлана. Вона приїхала до Запоріжжя з села Федорівка Пологівського району разом з донькою.

— Ми виїхали до Запоріжжя у квітні. Зараз у селі знаходяться окупанти, які розграбовують все, забирають машини в людей, харчі, поселяються у хатах, користуються речами. Я працювала у Федорівському центрі професійної освіти, зараз там також окупанти хазяйнують.

У Запоріжжі ми живемо у родичів, вони нас прихистили. Зараз все нормально, але все ж таки хочеться додому повернутися.

Сьогодні отримала продуктовий набір. Дуже вдячна за таку допомогу та підтримку у важкий час. Дуже дорогі продукти зараз, не завжди можна купити. Без допомоги було б зовсім складно, — поділилася Світлана.

переселенці

Довідково: офіс «Зеленого центру Метінвест» знаходиться на вул. Гагаріна, 5 (зупинка громадського транспорту «Гагаріна») і працює з 10:00 до 17:00. За додатковою інформацією можна звертатися за телефоном +38 (067) 177 06 34.

переселенці

переселенці

переселенці

Читайте також: У Запоріжжі стартував унікальний проєкт для вимушених переселенців

Читайте наші новини на сайті zprz. city


Комментарии читателей