Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Україна, Фоторепортаж
У Запоріжжі волонтери збирають та сортують гуманітарну допомогу цілодобово
Поделиться

Волонтери Метінвесту Ріната Ахметова та Вадима Новинського цілодобово збирають гуманітарну допомогу

Продовжує працювати гуманітарний координаційний центр, який було створено при комбінаті «Запоріжсталь» Групи Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новинського. Сюди з Польщі доставляють продукти, ліки та товари першої необхідності. У Запоріжжі волонтери сортують товари та формують з них спеціальні набори, які транспортують в міста України задля допомоги біженцям і постраждалим від війни людям.

Метінвест допомога

Нагадаємо, Бізнеси SCM та Фонд Ріната Ахметова координують та об’єднують свої зусилля для запобігання гуманітарної катастрофи в Україні, спричиненої агресивними діями Росії. Всього за 15 днів війни Фонд Ріната Ахметова спільно з бізнесами SCM уже спрямував понад 600 млн грн допомоги для українців.

У Польщі розвернули перевальний хаб, у якому збирається допомога зі всього світу та доставляється в Україну.

Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів голова координації гуманітарної місії Метінвест у Запоріжжі, генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Олександр Мироненко.

Олександр Мироненко

— На гуманітарні потреби компанія Метінвест скерувала вже понад 600 млн грн. У Запоріжжі організований хаб, який отримує всю гуманітарну допомогу, яка надається із Польщі, де організований пункт прийому. Там працюють співробітники компанії Метінвест. Вони отримують цю допомогу, сортують її та направляють до нас.

Завдяки відпрацьованій чіткій логістиці та злагодженій роботі команди Центру координації гуманітарної місії потужності центру дозволяють щодоби приймати до 15 вагонів, розміщувати 700 тонн вантажів. Волонтери щоденно виходять на роботу і формують гуманітарні пакунки.

Фонду Ріната Ахметова

На базі центру консолідується гуманітарна допомога Благодійного Фонду Ріната Ахметова та Гуманітарного штабу «Рятуємо життя», створеного Бізнесами Метінвест та ДТЕК в координації з Фондом за підтримки Офісу Президента та місцевих гуманітарних штабів. Крім того, саме тут приймається та сортується гуманітарна допомога від партнерів Метінвесту: Компанія забезпечує логістику цих вантажів.

На базі центру організовано конвеєр з пакування продуктових наборів Фонду Ріната Ахметова. Перші 3000 наборів будуть відправлені до Покровська та Добропілля. У першу чергу допомогу отримають люди, евакуйовані з Волновахи. За добу завдяки злагодженим діям усіх працівників Центру нам вдається формувати до 10000 життєво необхідних наборів.

Метінвест гуманітарка

Наразі в центрі акумульовано 200 тонн товарів, з яких буде сформовано 32000 тижневих продуктових наборів Фонду Ріната Ахметова. До складу наборів увійдуть продукти першої необхідності, зокрема: борошно, макарони, цукор, тушковане м‘ясо, паштет і печиво.

Сподіваємося, що в нас вийде доправити гуманітарні вантажі до Маріуполя. Ми сподіваємося, що 9 фур та 30 автобусів сьогодні зможуть дістатися до міста. Оскільки розуміємо як важливо зараз саме для цього міста металургів ця допомога.

І це тільки початок. Ми будемо рухатися далі в розгортанні цього центру та збільшення потужності, — зазначив Олександр Мироненко.

Метінвесту

Волонтери на базі гуманітарного координаційного центру працюють цілодобово. Охочих допомогти людям та зробити свій внесок у перемогу вистачає, каже Олександр Мироненко.

— Всі волонтери — це працівники підприємств Метінвесту та наша молодіжна організація. Охочих допомогти досить багато, ми навіть не можемо надати можливість працювати всім, хто цього бажає. Кількість робочих рук яка нам потрібна наразі є: це 200-250 людей, які щоденно, вдень та вночі, працюють скільки потрібно.

Наразі ми очікуємо прибуття перших поставок продуктів для формування наборів у рамках роботи Гуманітарного штабу «Рятуємо життя». Продукти зі спеціально створеного хабу у Польщі прямують на розподільний центр на Запоріжсталі, де ми сформуємо 12000 наборів першої необхідності. Ця допомога призначена для жителів міст, які найбільше постраждали від війни.

В умовах війни вкрай складно організувати правильну логістику, однак ми застосовуємо максимум власної експертизи для того, аби доставляти життєво важливі вантажі на розподільний центр і також оперативно відправляти допомогу у міста, які її потребують, — розповів Олександр Мироненко.

Метінвест гуманітарка

Окрім того, центр координації гуманітарної місії Метінвесту у Запоріжжі підготував 660 місць для розміщення тимчасово переміщених осіб на об’єктах Компанії, а також допомагає у підготовці додаткових 2 000 місць разом з місцевою владою.

— Нами в Запоріжжі створено центри прийому гуманітарної допомоги для маріупольців та жителів міст, які найбільше постраждали від військової агресії Росії. В кожному районі міста працюють центри прийому продуктів харчування, речей, засобів гігієни та іншого. Крім того, наші волонтери – молодь підприємств також долучилися до гуманітарної місії. За 10 днів вони зібрали 8,5 тонн продуктів та речей, які будуть відправлені до Маріуполя там інших міст, які потерпають від російської навали. Також ми допомагаємо медикаментами міським лікарням та госпіталям, — підсумував Олександр Мироненко.

Метінвест гуманітарка

Зазначимо, що у Запоріжжі також продовжують працювати волонтерські центри Метінвесту. Центри збору гуманітарної допомоги працюють щодня з 8:00 до 17:00 за адресами: БК металургів, вул. Добролюбова, 7; гуртожиток ПрАТ «Запоріжвогнетрив», вул. Історична, 37; Школа №29, вул. Академіка Александрова,7 та у підрозділах запорізьких підприємств Групи Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новинського.

Як повідомляла «Индустриалка», у Запоріжжі вимушених переселенців прихистив санаторій на Хортиці.

Читайте також: Група Метінвест Ріната Ахметова та Вадима Новинського надає допомогу військовим і теробороні


Комментарии читателей