Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Фоторепортаж
У Запоріжжі волонтери цілодобово допомагають вимушеним переселенцям
Поделиться

Переселенцям з гарячих точок забезпечують у Запоріжжі комфортні умови для проживання

Запоріжжя продовжує приймати жителів Маріуполя та інших окупованих міст країни, яким вдалося вирватися з гарячих точок.

Запорізькі підприємства Групи Метінвест Ріната Ахметова і Вадима Новинського не стоять у стороні і активно допомагають місту приймати переселенців.

Хаб гуманітарної допомоги

На одному із соціальних об’єктів підприємства створений Хаб гуманітарної допомоги. Він може прийняти до 300 людей. Тут переселенцям надають необхідну медичну допомогу, забезпечують харчування, турбуються про вирішення побутових питань. Більшість з вимушених переселенців після отримання допомоги продовжує евакуацію вглиб країни.

Хаб гуманітарної допомоги

Волонтери на базі штабу молодіжної організації комбінату «Запоріжсталь» працюють цілодобово. Більшість з них — молодь підприємств Метінвесту. Але є і звичайні запоріжці, які хочуть бути корисними.

Волонтери на базі штабу молодіжної організації комбінату «Запоріжсталь» працюють цілодобово

Як розповів куратор гуманітарного хабу, голова молодіжної організації доменного цеху ПАТ “Запоріжсталь” В’ячеслав Власов, волонтери у хабі працюють позмінно. Не зачинається хаб навіть вночі. Адже бували випадки, коли евакуйовані люди приїжджали до хабу вже після початку комендантської години.

В’ячеслав Власов

— Спочатку ми працювали цілодобово, зараз поділилися на зміни. Всього нас, волонтерів, тут 15 людей. Реєструємо людей, селимо, годуємо, консультуємо щодо отримання допомоги та працевлаштування через Центр кар’єри Метінвест. Працюємо без вихідних, – розповів В’ячеслав Власов. — Люди різні у нас працюють, але ми вже розуміємо одне одного із півслова. Нас поєднує спільна мета: наблизити нашу перемогу та допомогти людям.

Часто переселенці, які вже поїхали до інших областей, тримають із нами зв’язок, цікавляться як справи. Це дуже приємно.

Намагаємося всіх прийняти, допомогти. Основне питання у нас щодо харчування, домовилися зараз із кафе, вони допомагають нам із їжею, але все одно продукти потрібні. Плюс, ми допомагаємо не лише переселенцям, а й бійцям на передовій: ЗСУ, теробороні. Надсилаємо їм речі, медикаменти. Госпіталям допомагаємо, неодноразово відвозили медикаменти у пологові будинки. Намагаємось допомагати всім, — поділився В’ячеслав Власов.

допомагають місту приймати переселенців

Одна з волонтерок хабу — Інна Сеньків. Дівчина працює у Хабі з початку березня. Інна — юристка у Метінвест Бізнес Сервісі. Тож вона не тільки допомагає руками, а й надає переселенцям юридичні консультації щодо отримання допомоги.

Інна Сеньків

— У хабі працюю з 1 березня, мені зателефонували з роботи та запропонували стати волонтером. Ми збираємо допомогу: медикаменти, які направляємо до шпиталів, медичних закладів міста, на першу лінію. Велику допомогу також надає комбінат «Запоріжсталь» та Фонд Ріната Ахметова.

Наразі у нас проживають переселенці. Ми забезпечуємо їх харчуванням, спальними місцями, одягом, є в нас й іграшки для дітей.

Допомагаємо людям, які хочуть отримати компенсацію. Оскільки я працюю юристом, надаю і юридичні консультації. Допомагаємо реєструватися у “Дії”, адже буває, що люди приїжджають зі звичайними кнопковими телефонами, а у нас є необхідна техніка.

Ми всі взаємозамінні. Кожен може і заселяти людей, і їздити до шпиталів, ніхто не цурається роботи. Всі рівні, — поділилася Інна Сеньків. — Спочатку було дуже тяжко слухати людей, які приїхали з Маріуполя, втратили свої життя: у них були квартири, сім’ї, робота. А зараз вони плачуть та дякують за те, що ти їм тарілку супа наллєш.

Я стала волонтером, бо є люди, які нас захищають та завдяки їм ми маємо спокійний сон вночі. І ми теж повинні їм допомагати. І ще — щоб перемога настала якнайшвидше, треба, щоб всі люди у країні об’єдналися та працювали.

У Запоріжжі волонтери цілодобово допомагають вимушеним переселенцям

Волонтер Андрій Ковтун — працівник цеху гарячої прокатки на комбінаті “Запоріжсталь”. У хабі він займається прийманням та сортуванням одягу та взуття. Це дуже важливо, адже часто люди приїздять з гарячих точок взагалі без якихось речей.

Андрій Ковтун

— Я працюю у хабі з моменту його відкриття. Відповідаю за одяг. Люди приїжджають, просять у щось переодягтися. У нас зараз потреба у штанах та джинсах, особливо чоловічих, легких куртках, шльопанцях.
Речі нам приносять люди. Ми їх сортуємо, розкладаємо, підписуємо. Переселенці приходять і дивляться, що їм потрібно. Одяг можна і приміряти, і волонтери підкажуть.

Волонтерством уже давно займаюся, але коли почалася війна, почав робити це активніше. Найскладніше для мене — це спілкування з людьми, коли вони розповідають про те, що пережили. Ми намагаємось тут їм допомогти, заспокоїти, – поділився Андрій Ковтун.

 одяг

Світлана Тарасова теж займається сортуванням одягу. Жінка працює у хабі з кінця лютого. Вона сама звернулася до волонтерів Метінвесту та запропонувала свою допомогу.

Світлана Тарасова

— Коли почалася війна, я вирішила, що повинна допомагати, наближати нашу перемогу. Знайшла цей хаб, хлопців, запропонувала свою допомогу. Через війну я залишилася практично без роботи і знайшла своє застосування тут. Працюю щодня. Бачу, що люди приходять розгублені, а коли починають приміряти речі, особливо жінки та діти, усміхаються, очі спалахують. Видно, що люди повертаються до життя, і це приємно, — розповіла Світлана Тарасова.

допомагають місту приймати переселенців

 

В цілому, у містах присутності Групи Метінвест, організовано 6000 тимчасових місць проживання для людей, які постраждали внаслідок воєнної агресії Росії проти України.

допомагають місту приймати переселенців

Читайте також: Переселенці з Маріуполя виходять на суботники у Запоріжжі


Комментарии читателей