Індустріалка - новини Запоріжжя

ЕКОПОСТ, Запоріжжя, Фоторепортаж
У Запоріжжі висадили саджанці 5 тисяч дерев - фото
Поделиться

Дерева п’яти видів згодом висадять в різних районах міста

Масштабний суботник пройшов на території КСП «Зеленгосп». Тут на площі 1,2 га висадили 5 тисяч саджанців дерев, які згодом будуть радувати запорожців в різних районах міста.

висадили саджанці 5 тисяч дерев

Ініціатором масштабного проєкту Forever green став громадський союз «Зелений центр Метінвест Запоріжжя». Його керівник Олександр Балаба розповів, що після висадки протягом кількох років за рослинами будуть доглядати: поливати їх, робити прополку і інші роботи, які буде рекомендувати головний агроном «Зеленгоспу». А вже потім, коли дерева досягнуть 1,5 — 1,8 метрів у висоту, їх висадять у різних локаціях нашого міста.

Олександр Балаба

 

— Кілька тижнів тому ми підготували ділянку, а тепер всі дружно висаджуємо саджанці. Незважаючи на карантин, вийшло організувати цей захід з урахуванням всіх обмежень. Проєкт новий, нічого подібного ми до цього ще не робили. Люди, волонтери, громадські організації, яким небайдуже місто, нас підтримали, — розповів Олександр Балаба. — Надалі ми разом висадимо дерева в різних районах міста. Це будуть парки, сквери, території ОСББ.

Олександр Балаба

Акції з озеленення стають все більш популярними

Учасники проєкту висадили дерева п’яти видів: два види кленів, катальпи, верби і липи. У масштабному заході взяли участь студенти, представники громадських організацій, обласної та міської ради, промислових підприємств, а також звичайні запоріжці, які дізналися про акцію з соцмереж.

висадка дерев

— Ми живемо в промисловому місті і дуже важливо дбати про зелену складову нашої екології. Сьогодні ми даруємо нашому місту 5 тисяч дерев, які буквально через пару років будуть рости у дворах у наших жителів і робити наше місто ще кращим, — поділився начальник управління соціальної сфери ПАТ «Запоріжсталь» Сергій Самарський.

Сергій Самарський

Директор БФ «Соціальні ініціативи бізнесу» Світлана Ванюхіна зазначила, що з кожним разом акції з озеленення стають популярнішими та збирають багато охочих.

Світлана Ванюхіна

— Цього року ми реалізуємо разом з “Зеленим центром Метінвесту” ще один проєкт “Озеленення планети”. І така ініціатива, яка проходить сьогодні — це частина того, що ми робимо взагалі в рамках таких проєктів. До нас надходить багато заявок від жителів Запоріжжя, які хочуть озеленювати свої придомові території. Для цього ми й висаджуємо сьогодні дерева, — розповіла Світлана Ванюхіна.

висадка дерев

Потрібна та цікава справа

Серед учасників суботника були і новачки, і люди з досвідом. Студентка факультету журналістики ЗНУ Євгенія Богдань раніше уже брала участь у висадці рослин.

висадка дерев

— Коли я дізналася про цей проєкт, вирішила взяти участь, бо озеленення для нашого промислового міста дуже актуальне. Це не перший такий досвід для мене. Раніше я мешкала в місті Кривий ріг і брала участь подібній акції там. Тоді ми висаджували кущі, а тепер дерева. Вважаю що це дуже круто. В подальшому мені б хотілося, щоб дерева висадили на проспекті, бо там багато автомобілів і дерева будуть допомагати очищувати повітря від вихлопних газів, — поділилася Євгенія Богдань.

висадка дерев

Взяв участь в масштабному суботнику і голова постійної комісії з питань екології, охорони надр та раціонального природокористування Запорізької обласної ради Ігор Чумаченко.

Ігор Чумаченко.

— Започаткування цього проєкту було ще у вересні, зараз ми продовжуємо його. Спільно з громадськістю, студентами, депутатами екологічної комісії Запорізької обласної ради, міської ради, учасниками платформи «Екокрай» приєдналися до ініціативи «Зеленого центру Метінвеста» та висаджуємо таке різноманіття дерев. Це і верби, і липи, і катальпи, і клени. Кожне з цих дерев буде жити більше ста років, тому ми робимо справу, якою дійсно можемо пишатися. Надалі будемо доглядати за деревами, а потім висадимо їх у дворах та скверах нашого міста, — поділився Ігор Чумаченко.

висадка дерев

Зазначимо, що наприкінці жовтня в Запоріжжі відбудеться ще одна масштабна екологічна акція в рамках проєкту «Озеленення планети — 2021». В цей же день, 30 жовтня, дерева висадять і в інших містах України, а також в інших країнах.

Читайте також: У Запорізькій області візьмуться за розчищення двох малих річок

Фото Олександра Прилепи


Комментарии читателей