Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Культура, Фоторепортаж
У Запоріжжі відкрили виставку "Наука - це вона"
Поделиться

У хабі громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій» можна побачити 12 портретів українських жінок-науковців

Виставку «Наука — це вона» презентували у хабі громадської організації «Запоріжжя. Платформа спільних дій» в рамках урочистого підведення підсумків масштабного освітнього проєкту «Лідерська програма для вчителів Steam-Camp» для запорізьких вчителів точних наук.

На виставці можна ознайомитися із 12 портретами успішних українських науковиць, яких зобразили сучасні українські ілюстратори, та з есе про кожну із цих постатей на цій сторінці. До речі, на конкурс есе про 12 науковиць надійшла 561 робота зі всієї України. Надруковані найкращі.

"Наука - це вона"

Експозиція просвітницького арт-проєкту «Наука — це вона» організована благодійною освітньою ініціативою STEM is FEM за підтримки міжнародних організацій ООН Жінки в Україні та Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ). STEM is FEM — це освітній проєкт популяризації STEM-спеціальностей серед дівчат.

Ціль проєкту «Наука – це вона» — розповісти про здобутки українських жінок-вчених, зацікавити молодь у науці. А також спростувати міф про те, що наука – це виключно чоловіча справа.

Проєкт є частиною кампанії ООН Жінки «Покоління рівності» з популяризації гендерного паритету серед молоді та забезпечення лідерства жінок в технологіях та інноваціях.

Виставка відбувається за підтримки Компанії Метінвест у рамках проєкту Steam-Camp у Запоріжжі, Маріуполі та Кривому Розі. Й буде відкрита до кінця липня. Про це повідомила співорганізаторка освітнього проєкту STEM is FEM Тетяна Кротова.

"Наука - це вона"

— Виставка проходила у Києві й була дуже масштабна. Окрім портретів та есе ми виставили ті винаходи, які зробили жінки, — розповідає Тетяна Кротова. — Це, наприклад, фільтри для кави, двірники, циркулярна пила. Багато людей про це не знали. Наприклад, одна з героїнь виставки, Марина В’язовська, вирішила рівняння, яке 400 років не могли вирішити чоловіки-математики. В’язовська розв’язала задачу пакування куль у 8-вимірному просторі та, у співавторстві, — в 24-вимірному. Це була сенсація у світі науки. Кібернетик Катерина Ющенко — автор однієї в перших у світі мов програмування високого рівня. Вважаю, що подивитися виставку потрібно буквально усім. Тому, що гендерні стереотипи потрібно розбивати.

"Наука - це вона"

О необхідності гендерної рівності говорив й заступник голови Представництва ЄС в Україні Ремі Дюфло, який приєднався до заходу онлайн:

— Гендерна рівність є однією з основних цінностей Євросоюзу. Будь-яка держава, яка прагне вести діалог з ЄС, має реалізувати гендерну рівність у сфері власної політики й практики. Так, у ЄС налічується приблизно 6,5 млн жінок вчених й інженерів, що становить 41 % зайнятих у відповідних сферах. У Литві цей показник досягає 55 %. В Україні ж — 34 %. Такі вислови, як «Наука — це вона» допомагають відкрити очі на реальне життя. Змінити ставлення до жінок-науковців. Нехай виставка допоможе виростити так зване покоління рівності.

"Наука - це вона"

З вітальним словом виступила й голова офісу ООН Жінки в Україні Еріка Квапілова. Вона теж говорила про важливість гендерної рівности. Про те, що потрібно, щоб дівчата долучались до точних наук. Адже хлопці й дівчата однаково талановиті.

До речі, в українських дівчат буде гарна нагода долучитися до металургійних професій. Як розповіла «Индустриалке» Тетяна Кротова, у вересні у Запоріжжі відбудеться дводенний модуль проєкту STEM is FEM «Металургія та гірничодобувна справа».

— Це буде двохетапний конкурс. Спочатку ми розробимо тестові завдання, які зможуть заповнити дівчата-старшокласниці. 30 найкращих дівчат приймуть участь у модулі про металургію. Й познайомляться з відомими фахівчинями, які нам поможе підібрати Метінвест. Вони зможуть надихаюче розказати дівчатам, як це реально працює, щоб захотілося обрати ці спеціальності. А також будуть мотиваційні спікери — політики, чиновники. Своїм прикладом ці жінки покажуть, що кар’єрний шлях можливий. Головне — трохи успіху й наполеглива праця. Будуть також майстер-класи. Чекаємо дівчаток с 7 по 11 класи, у тому числі й з Запоріжжя.

Анонсування модуля проєкту «Металургія та гірничовидобувна справа», як повідомила Тетяна Кротова, буде на сайті, на сторінках у Facebook та instagram STEM is FEM.

Читайте також: В запорожском Соцгороде сохранилось здание единственной в Украине школы-гиганта — фото.

Фото Олександра ПРИЛЕПИКомментарии читателей