Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
У Запоріжжі відкрили Центр допомоги врятованим
Поделиться

У Запоріжжі постраждалі від війни українці можуть звернутися до Центру допомоги врятованим

У Запоріжжі  розпочав роботу Центр допомоги врятованим.  Він відкрився за ініціативи Офісу Віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної та підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні. Про це повідомляється в офіційному Telegram-каналі Запорізької обласної військової адміністрації.

У Запоріжжі відкрили Центр допомоги врятованим

Центр  допомоги врятованим — це перший  подібним сервіс, де люди, котрі виїхали з зони активних бойових дій та/або тимчасово окупованих територій, в одному місці можуть отримати комплексну допомогу.

— Дуже важливо, що перший Центр допомоги відкривається у Запоріжжі, яке від початку повномасштабної агресії росії стало хабом для тих, хто тікає від жаху війни. Це місто щодня приймає сотні громадян, які виїхали з зони активних бойових дій чи окупованих територій, — зазначила Ольга Стефанішина. — Відтак, основним пріоритетом було створення умов для надання комплексної допомоги врятованим. У Центрі нададуть безкоштовну психологічну, правову та медичну підтримку. Основний принцип – не допустити повторного травмування постраждалих та забезпечити середовище довіри. Саме від першого досвіду отримання допомоги залежить подальша реабілітація. Це мій особистий пріоритет, і я вдячна всім, хто допомагає реалізувати цю ініціативу.

У Запоріжжі відкрили Центр допомоги врятованим

У Центрі соціальні працівники, психологи та юристи безоплатно надаватимуть конфіденційну психологічну та правову допомогу. Також відвідувачі зможуть отримати інформацію щодо медичних послуг, гуманітарної допомоги, поселення та соціальних виплат.

В складних випадках, зокрема, сексуального насильства, спеціалісти Центру довгостроково допомагатимуть постраждалим побороти посттравматичний синдром та повернутись до нормального життя.

— Під час війни рівень насильства завжди збільшується. Ми знаємо про випадки сексуального та інших видів насильства і прагнемо допомогти постраждалим отримати відповідну спеціалізовану допомогу. Саме тому у Центрі приділятиметься увага жінкам, чоловікам, дітям, які постраждали від насильства, щоб вони могли отримати всю необхідну допомогу, подолати травму, відновити сексуальне і репродуктивне здоров’я. Створена можливість для спілкування із фаховими спеціалістами стільки часу, скільки буде необхідно, незважаючи на місце перебування постраждалих, — зазначив заступник представника UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні. Павло Замостьян.

Керівник Запорізької обласної військової адмінстрації Олександр Старух через Запоріжжя, пройшло приблизно 300 тисяч людей, які шукали безпечного та мирного життя. Так, у гуманітарному хабі внутрішньо переміщені особи могли зареєструватися, відпочити та отримати необхідну допомогу. А зараз, з відкриттям Центру перелік допомоги став ще більшим.

У Запоріжжі відкрили Центр допомоги врятованим

— Ми відпрацювали моделі, необхідні, щоб надати людям допомогу. Це і юридичні питання, і організаційні, які виникають. Раніше ми зустрічали по 8 тисяч людей на добу, зараз — приблизно 1500. Продовжують виїжджати з Донбасу, лівобережної Херсонщини, маріупольчани та мешканці інших територій. З нашої області так само щоденно евакуюється велика кількість людей. Ця проблема довготривала та вимагає системної роботи, — зазначив Олександ Старух.

У Запоріжжі відкрили Центр допомоги врятованим

Нагадаємо, раніше «Індустріалка» повідомляла про те, що Вдячні переселенці прихорошили один з улюблених парків запоріжців

Читайте також: Цікаві факти про Запоріжжя відомий гід розповідає волонтерам під парасолькою

Читайте наші новини на сайті  zprz. city.


Комментарии читателей