Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя
У Запоріжжі відбудуться масштабні змагання з робітничих професій
Поделиться

У Запоріжжі відбудеться регіональний етап престижного конкурсу WorldSkills Ukraine 2021-2022

У жовтні у Запоріжжі пройде регіональний етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності WorldSkills Ukraine 2021-2022. Це конкурс професійної майстерності для старшокласників, студентів та працівників віком 18-22 років. Конкурс проводиться у 85 країнах світу, Україна долучилася до участі в ньому у 2016 році. Генеральним партнером конкурсу шостий рік поспіль виступає Група Метінвест.

Особливістю цьогорічного регіонального етапу конкурсу стануть майстер-класи для учасників від виробничих експертів. Вже у вересні учасників чекають майстер-класи з виконання конкурсних завдань, екскурсії на підприємства та зустрічі з топ-менеджерами Групи.

Про це в ефірі програми “День.Тема” на телеканалі TV5 розповів начальник управління підбору, комплектування та розвитку персоналу ПАТ «Запоріжсталь» Сергій Койпиш.

Сергій Койпиш

— C 27 по 29 жовтня включно в Запоріжжі в «Козак-палаці» пройде конкурс WorldSkills Ukraine. Учасники конкурсу повинні бути віком від 18 до 22 років. Це учні ПТУ, студенти коледжів та молоді співробітники підприємств. Вони подають заявку відповідного зразка, в навчальних закладах — адміністрації, на підприємствах — представникам дирекції з персоналу. Потім всі ці заявки консолідуються і відправляються в спеціальний комітет конкурсу.

Ми відзначили 7 ключових напрямків — це такі професії як слюсар-ремонтник, електромонтер, електрогазозварник, токар, машиніст крана, помічник машиніста тепловоза та інші. У минулому році ми були обмежені пандемією. Було близько 80 учасників. У цьому році планується, що їх буде значно більше.

Одним з нововведень цього року буде те, що ми вирішили організувати та провести майстер-класи для учасників конкурсу.

Ми запрошуємо їх 28 вересня на наші промислові майданчики. Експерти, ті, які будуть в суддівській комісії проводити оцінку, покажуть на навчальному обладнанні, як правильно виконувати завдання на конкурсі. І кожен учасник конкурсу зможе спробувати виконати те чи інше завдання. Тобто, під час самого конкурсу їм буде легше.

Переможці регіонального конкурсу будуть відібрані до фіналу на національний конкурс, їх чекають цінні призи від компанії партнерів і дипломи від оргкомітету, — розповів Сергій Койпиш.

Цього року змагання відбудуться за 18 компетенціями, з яких 12 — для учнів закладів профосвіти й кваліфікованих працівників і 6 — для школярів. Більшість конкурсних завдань вже доступна на сайті worldskillsukraine.org.

Нагадаємо, Метінвест Холдинг значну увагу приділяє розвитку та популяризації професійно-технічної освіти в Україні. Діє стипендіальна програма для студентів профільних спеціальностей у вишах, нещодавно програму розширили для учнів закладів профтехосвіти. Метінвест підтримує розвиток дуальної освіти й сприяє модернізації центрів профтехосвіти в містах присутності.

Читайте також: Куди звертатися випускникам технічних навчальних закладів, щоб влаштуватися на роботу


Комментарии читателей