Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Культура
У Запоріжжі відбудеться перша за час війни театральна прем'єра
Поделиться

Запорізький театр-лабораторія «Vie» покаже прем’єру про подорож у часі

У червні Запорізький муніципальний театр-лабораторія «Vie» презентує прем’єру вистави «Міністерство освіти та науки України». Вона поставлена по однойменній п’єсі запорізької драматургині Анастасії Косодій.

Як повідомили у театрі, це сучасна п‘єса про подорожі у часі та темний ліс української історії. Два актори, два сценічних простори, чотири персонажі та Микола Хвильовий. І взагалі — туризм у часі — це круто, хоча дуже дорого

Далеке майбутнє, 2075 рік. В Україні винайшли машину часу, Донбас перетворений на аграрний регіон. Агроном Ваня одружений з мандрівницею у часі Танею – вона досліджує українське минуле, поки Ваня садить буряки в Луганській області. Одного дня Таня не повертається з подорожі у часі й Ваня починає її шукати у темному лісі української історії.

Постановка складається з двох частин. Історія знайомства та стосунків Вані й Тані до раптового розставання розказується виключно за допомогою музики у фоє. Друга частина проходить в основній глядацькій залі.

— Колись давно я написала текст «Міністерство науки та освіти України». Це історія про далеке українське майбутнє, де Україна виграла війну з Росією, Донбас став сільськогосподарським регіоном, а українці винайшли машину часу, — розповіла Анастасія Косодій на своїй сторінці у «Фейсбук». — Мої добрі друзі-актори перетворили його на виставу на сцені Запорізької нової драми. Зараз, під час повномасштабного російського вторгнення, коли ракети падають на моє рідне місто, ця вистава матиме нову прем’єру в театрі «Vie» на острові Хортиця.

театр-лабораторія "Vie"

Про п’єсу та виставу написала у «Фейсбук» й виконавиця однієї з головних ролей, актриса Ольга Донік:

-Вперше я прочитала п’єсу «Міністерство освіти та науки України» у 2016 році. Відразу зрозуміла, що ми маємо бути разом. У незалежному театрі Запорізька нова драма легко, швидко та із задоволенням зробили спектакль. Простий за формою та глибокий за змістом, лаконічний зовні та внутрішньо. Покатали його Україною від Сєверодонецька до Львова. Через деякий час ми з текстом розлучилися.

Коли у лютому 2022 року з’явилася нагода повернутися на сцену театру-лабораторії «VIE», мені захотілося взяти з собою «Міністерство». Тому що такі тексти мають звучати. Тому що я хочу, щоб цей текст говорив через мене. Війна не вбила в мені це бажання та виявила нові сенси у п’єсі.

Саме тому 18 та 19 червня відбудеться прем’єра вистави «Міністерство освіти та науки України». Ми створили його заново, переосмислили та вписали у неповторний простір «Vie». Все це з любові до театру. Побачимось у залі?

Початок вистави о 16.00.

Тривалість – 1 година 40 хвилин (без антракту).

Вікові обмеження – 16+.

Після вистави глядачі зможуть обговорити побачене, почуте та нафантазоване з акторами вистави.

Зверніть увагу, що на цій виставі діє вільна розсадка, тому квитки продаються без зазначення номера місця.

Бронювання квитків на сайті musin.zp.ua, за номером +38095 776 54 32 (Viber, Telegram, WhatsApp), або у Messenge.

«Індустріалка» писала, де ще можна відпочити у Запоріжжі.

Читайте також: Актор із серіалів заспіває на благодійній акції у Запоріжжі.

Читайте наші новини на сайті  zprz. city


Комментарии читателей