Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье
У Запоріжжі важкохворі діти отримали в подарунок кров
Поделиться

Онкохворим пацієнтам обласній дитячій лікарні передали 100 доз донорської крові

Сертифікат на 100 доз донорської крові з банку крові комбінату «Запоріжсталь» передали відділенню онкогематології обласної клінічної дитячої лікарні. Тобто, для хворих на онкозахворювання дітей здали кров 100 осіб.

100 доз донорської крові

Сертифікат завідувачу відділення онкогематології Андрію Бородіну вручив керівник управління ПАТ «Запоріжсталь» Ярослав Криль.

100 доз донорської крові

— Щороку перед Днем святого Миколая ми приходимо в обласну дитячу лікарню і приносимо подарунки. Але це незвичайні подарунки — не солодощі, не мандарини. Ми передаємо донорську кров, щоб діти, які хворі на онкогематологію, легше переносили хворобу і швидше одужували. Ми бажаємо здоров’я, а батькам — ще й витримки й впевненості.

Лікування препаратами крові у відділенні онкогематології — одна з основних методик. Тому донорська кров тут необхідна завжди.

100 доз донорської крові

— Наші потреби колосальні. 100 доз — це, в середньому, потреба на один місяць, — каже Андрій Бородін. — Ми вдячні комбінату «Запоріжсталь». Це не одноразова допомога, а відбувається щорічно.

Наші пацієнти потребують високодозової  хімієтерапії. А частина дітей — і в подальшій пересадці або трансплантації кісткового мозку. Для цього обов’язково потрібна підтримка — замісна терапія препаратами й компонентами крові, по-іншому ніяк.

У нас єдине відділення в області, яке займається терапією, діагностикою та лікуванням дітей з будь-якими онкопатологіями. Ми приймаємо дітей не тільки з Запорізької області. А з 2014 року допомагаємо дітям, які опинилися в важкій ситуації, зі східних регіонів України та з зони ООС — з Донецька, Луганська, Маріуполя. Відділення у нас переповнене. Воно розраховане на 25 місць і, на жаль, ніколи не пустує. Кількість пацієнтів доходить до 30-40 осіб. Зараз у нашому відділенні перебуває 27 дітей.

100 доз донорської крові

За словами Андрія Бородіна, найбільш поширений діагноз пацієнтів його відділення — гострий лейкоз. З ним надходить близько 70 відсотків дітей.

Саме такий діагноз поставили синові Ольги Жданової з Маріуполя. Вона знаходиться в дитячій лікарні в Запоріжжі сьомий місяць. Каже, що до двох років син Денис був цілком здоровий. Але раптом піднялася температура, не спадала кілька днів. Інших симптомів не було. Педіатр порадив зробити розгорнутий аналіз крові…

100 доз донорської крові

— У лікарні важко перебувати морально, але лікування отримуємо гідне, — розповідає Ольга Жданова. — Проходимо курс високодозової хімії, лікування дуже важке. Воно пригнічує всі життєві показники дитини. Тому для відновлення син потребує постійного переливання крові й тромбоконцентрату. Основними медикаментами, кров’ю, харчуванням в лікарні забезпечують.

Син досі перебуває у важкому стані, він потребує трансплантації кісткового мозку, чекаємо висновку зі столичної лікарні. Операція буде платною, вона коштує від 100 тисяч доларів. Планую звертатися до фондів, за допомогою до держави.

Відділення онкогематології обласної дитячої лікарні приймає пацієнтів практично з народження і до 18 років. Причому, їм доводиться інтенсивно лікуватися там і в новорічні свята. По суті, свят у них поки немає.

Читайте также: У запорізькому онкодиспансері завершують монтаж лінійного прискорювача.

Фото автораКомментарии читателей