Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Фоторепортаж
У Запоріжжі тепер є місце, де у евакуйованих дітей з'являється посмішка
Поделиться

У Запоріжжі з’явився «Дружній простір» для евакуйованих дітей та молоді

В гуманітарному штабі, створеному Запорізькою обласною військовою адміністрацією, де надають допомогу людям, евакуйованим до Запоріжжя з тимчасово окупованих територій, днями відкрили «Дружній простір».

«Дружній простір»

Це простір для дітей та підлітків з залученням психологів-волонтерів. Вже сьогодні дітям та молоді там надається перша психологічна допомога, проводяться цікаві заняття.

«Дружній простір»

З ініціативою створити можливості для такої роботивиступив  благодійний фонд «Посмішка ЮА»  за підтримки міжнародної організації «Стріт Чайлд».

«Дружній простір»

-Запоріжжя для більшості хлопців та дівчат, що прибувають сюди — це перше спокійне місто після небезпечного шляху через вибухи, обстріли та блок-пости окупантів, — розповідає волонтерка фонду «Посмішка ЮА» Анастасія. — Наш досвід психологічної підтримки дітей після подій 2014 року допоміг оперативно розробити концепцію дитячого простору та залучити до фінансування колег з організації «Стріт Чайлд». Ми закупили необхідне обладнання, щоб у штабі було тепло та затишно. Нам також допомагають запоріжці — приносять іграшки, книжки, канцтовари.

«Дружній простір»

Дітей в гуманітарному штабі зустрічають аніматори та студенти-психологи педагогічного коледжу. Вони проводять творчімайстер-класи, спілкуються та залучають дітей до ігор. А також працюють психологи та спеціалісти центру каністерапії «DR.DOG».  (Це лікування, терапія за допомогою собак). Батьки та діти вдячні такій можливості, тому що часто в «Дитячому просторі» вони вперше за довгий час посміхаються, отримують позитивні емоції та знаходяться в затишній атмосфері. Про це повідомили у Запорізькій обласній військовій адміністрації.

«Дружній простір»

Як підтримати психологічний стан

Психологічна допомога необхідна тим, хто відчуває стрес від щойно пережитої чи поточної важкої кризової події. «Індустріалка» писала, що у Запоріжжі люди можуть її отримати у кваліфікованих психологів служби екстреної психологічної допомоги «Телефон Довіри». Як туди звернутись — читайте тут.

Також читайте поради Міністерство охорони здоров’я України: як пережити кризу та зберегти спокій.

І ще поради психологів, як впоратись зі стресом під час війни — читайте за посиланням. А також — як хоча б трохи виспатися під час війни.

Про проєкт психологічної підтримки «Поруч», який запустили Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) разом із Міністерством освіти і науки України, Українським інститутом когнітивно-поведінкової терапії та Всеукраїнським громадським центром «Волонтер», читайте за тут.

Читайте також: Художниця так малює історії війни, що люди плачуть — фото.

Читайте наші новини на сайті  zprz. city.


Комментарии читателей