Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Фоторепортаж
У Запоріжжі стартував всесвітньо відомий конкурс профмайстерності WorldSkills Ukraine
Поделиться

Виставковий центр «Козак Палац» перетворився на майданчик для демонстрації майстерності молоді у різних професійних напрямках

У Запоріжжі проходить відбірковий етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності WorldSkills Ukraine для молодих фахівців та учнів.

Учасники змагатимуться у 8 різних компетенціях. Конкурсні випробування яких у цьому відборі вже розпочалися.

Серед учасників — студенти, учні профтехнічних коледжів, працівники підприємств, які хочуть підвищити рівень майстерності. За правилами вік учасників від 18 до 22 років.

У Запоріжжі стартував всесвітньо відомий конкурс профмайстерності WorldSkills Ukraine

— Другий рік поспіль ми робимо регіональні відбори у рамках конкурсу. У Запорізькій області у ці дні ми очікуємо близько 80 учасників за 8 компетенціями. 7 із них – технічні професії, спонсором яких виступає Метінвест, — розповіла керівник проєктів корпоративного університету Метінвест Холдингу Євгенія Савєнко. — Група Метінвест, як і інші роботодавці, зараз відчуває великий дефіцит у кадрах, особливо у робочих кадрах. Тому ми замислюємось на перспективу, працюємо з молоддю вже зараз. Популяризація технічних професій – один з головних меседжів компанії. Конкурс є одним з інструментів. Цей рух ми підтримуємо і розвиваємо в Україні, якраз для того, щоб розповідати молоді про те, що робітничі професії це престижно та цікаво.

У рамках конкурсу на регіональному етапі відбувається відбір з першого до третього місця у кожній компетенції. Далі переможці будуть приймати участь у національному конкурсі, який проводитиметься

навесні. У фіналі зустрінуться кращі з найкращих з різних областей. У кожній компетенції буде визначений один переможець.

— Звісно, переможці та призери конкурсу можуть розраховувати на працевлаштування на підприємствах Групи Метінвест, — зазначила Євгенія Савєнко. — На відборі у нас представлений Центр кар’єри Метінвест, є спеціалісти, які спілкуються і з молоддю, і з тими, хто супроводжує навчальні заклади. Вони інформують про вакансії, умови праці та соціальні гарантії. Ми працюємо з учасниками конкурсу протягом року, пропонуємо різні варіанти реалізації власного потенціалу на підприємствах Компанії.

— Звісно, переможці та призери конкурсу можуть розраховувати на працевлаштування на підприємствах Групи Метінвест, — зазначила Євгенія Савєнко. — На відборі у нас представлений Центр кар’єри Метінвест, є спеціалісти, які спілкуються і з хлопцями, і з тими, хто супроводжує навчальні заклади. Вони кажуть, які є вакансії, які соціальні гарантії. Ми обов’язково збираємо списки учасників, ми працюємо з ними протягом року, пропонуємо різні варіанти.

Навіть є випадки, коли генеральні директори підприємств Групи приїжджають на конкурс, бачать активних учасників, та одразу дають візитну картку та кажуть: «Приходь на роботу».

Учень Запорізького політехнічного центру професійно-технічної освіти Денис Генаєв розповів, що навчається на кранового машиніста із задоволенням бере участь у конкурсі, аби підвищити рівень своїх навичок:

На імітаторі крана ми відпрацьовуватимемо основні рухи, як при роботі на справжньому крані. Ми підніматимемо вантаж, щоб не вдаритися і переміщатимемо різні предмети, будемо обходити перешкоди. Усього тут буде чотири конкурси — накидання рукавів, складання-розбирання 394-го крана-машиніста, складання-розбирання контактера, складання-розбирання автозчеплення. Цей конкурс важливий для мене, бо після училища я планую працювати крановим машиністом, а потім майстром цеху. Планую влаштуватися на «Запоріжвогнетрив» або «Запоріжсталь».

Майстер виробничого навчання Запорізького професійного училища № 27 Олена Кур’ян зазначила, що для майбутніх фахівців такі змагання дуже важливі. Вони допомагають краще опанувати професію, побачити її під іншим кутом.

— Сьогодні всі робітничі професії дуже потрібні і особливо верстатники. У нас тут на конкурсі виступають електрики, кранівники, слюсарі, електрогазозварювальники. Ці професії є перспективними. Під час розвитку та роботи над собою, молоді фахівці підвищують розряди, підвищується і їхня заробітна плата. Багато наших хлопців були токарями-верстатниками, а зараз працюють майстрами. Зростання на підприємствах є. Той, хто прагне, отримує вищу освіту та досягає більшого. До нас приходять хлопці після 9-го класу. Вони мають можливість до 4 курсу поступово розвиватися та отримувати спеціальність, думати про майбутнє. Я вважаю, що наша молодь нас не підведе. І саме на таких конкурсах вони мають шанс показати свій рівень.

Вадим Шевкатов працює на комбінаті «Запоріжсталь» помічником машиніста три роки та прагне розвиватися далі, отримує освіту. Каже, що з дитинства мріяв про роботу, пов’язану з залізничною дорогою.

Я вирішив взяти участь у конкурсі, коли мені запропонував начальник, стало цікаво. В принципі, гадаю, впорався непогано з усіма завданнями, — розповів Вадим. — Освіту отримував у металургійному коледжі. До професії прийшов, бо мені подобається залізниця. У школі ходив займатися на дитячу залізничну дорогу і коли прийшов вибір професії, пішов у металургійний коледж. Вважаю, що наша професія дуже потрібна та перспективна. Зараз я навчаюся на курсах машиніста і через рік після складання іспитів, зможу працювати машиністом. На підприємстві ми маємо багато варіантів для розвитку. Так, працівники, які вносять певні нововведення в роботу підприємства, можуть потрапити в кадровий резерв, і піти вгору кар’єрними сходами.

Нагадаємо, конкурс WorldSkills, який проходить у багатьох країнах світу, в Україні проводиться з 2016 року та компанія «Метінвест» із самого початку була одним зі спонсорів цього заходу. З 2018 року «Метінвест» – генеральний спонсор та партнер WorldSkills Ukraine.

Варто зазначити, що Метінвест Холдинг значну увагу приділяє розвитку та популяризації професійно-технічної освіти в Україні. Діє стипендіальна програма для студентів профільних спеціальностей у вишах, нещодавно програму розширили для учнів закладів профтехосвіти. Метінвест підтримує розвиток дуальної освіти й сприяє модернізації центрів профтехосвіти в містах присутності.

Зокрема, Метінвест Холдинг є партнером освітнього проєкту STEAM CAMP для вчителів і StemIsFеm, а також організатором кейс-чемпіонатів M.Student Champ. Для розвитку та підвищення кваліфікації працівників промислових підприємств Метінвест будує перший в Україні недержавний гірничо-металургійний університет Метінвест Політехніка.

Читайте також: Запорізькі студенти отримають додаткову стипендію та гарантоване робоче місце

Фото автора

 Комментарии читателей