Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье
У Запоріжжі стартував STEAM-CAMP для вчителів
Поделиться

Масштабний освітній проєкт для вчителів фізики, хімії, математики та інформатики стартував у Запоріжжі

Викладачі запорізьких шкіл стали учасниками масштабної навчальної програми STEAM-CAMP, яка має покращити якість викладання точних наук у школах, підвищити середній бал ЗНО випускників, а також організувати та підтримувати спільноту прогресивних вчителів сучасного.

Проєкт STEAM-CAMP реалізують громадські організації «Запоріжжя. Платформа Спільних Дій», «Фонд розвиткуМаріуполя», «Криворізька фундація майбутнього» у Запоріжжі, Маріуполі та Кривому Розі в партнерстві з міськими радами та за підтримки Групи Метінвест.

STEAM-CAMP для вчителів

На участь у конкурсі надіслали заявки більш ніж 700 вчителів. Після відбіркових турів були визначені більш витребувані викладачі, які стали учасниками проєкту. Із Запоріжжя це 110 вчителів, 230 з Кривого Рогу та 165 з Маріуполя.

Освітня програма для запорізьких викладачів стартувала в ПК металургів. Вчителів-учасників програми STEAM-CAMP привітала директорка ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій» Ірайсат Магомедалієва.

 Ірайсат Магомедалієва

— Ми не будемо вас вчити, — сказала Ірайсат Магомедалієва.- Ви прекрасно володієте наукою. Ми хочемо вам дати нові навички, які допоможуть інакше дивитися на звичні речі і для вас, і для дітей, щоб побачити в них нові смисли. Хороші фахівці наразі потрібні скрізь — і в металургії, і на комунальних підприємствах міста. Разом з тим, сьогодні потрібні не просто металурги, а фахівці на голову вище, зі знаннями технологій і процесів. Тільки вчителі можуть пояснити учням важливість технічних професій. Саме вчителі можуть розповісти школярам, які робочі місця готують підприємства для майбутніх фахівців, про перспективи працевлаштування, зацікавити дітей, навчити їх любити своє місто, щоб молодь залишалася жити в Запоріжжі.

У приклад Ірайсат Магомедалієва навела компанію Метінвест, яка цього року святкує своє 15-річчя.

— У компанії Метінвест вже 5 років діє програма для мотивації студентів профільних вузів, які навчаються на затребуваних спеціальностях, — підкреслила Ірайсат Магомедалієва. — За гарне навчання студенти отримують по 1000-1500 грн додаткової стипендії і проходять стажування на підприємствах. Метінвест підтримує талановиту молодь.

Генеральний директор металургійного комбінату «Запоріжсталь» Олександр Мироненко, звертаючись до вчителів, наголосив на важливості проєкту для підприємства.

Олександр Мироненко

— Сучасні діти втратили цікавість до точних наук і цінність цих дисциплін для них до кінця незрозуміла, — сказав Олександр Мироненко. — Діти повністю не увідомлюють, де вони можуть застосовувати знання з математики, фізики та хімії. Разом з тим, важливість технічних спеціальностей повинна з кожним роком зростати. Попит на фахівців з технічною освітою залишатиметься на високому рівні. Таким фахівцям будуть пропонувати конкурентні європейські зарплати. Я радий бачити так багато вчителів, які допоможуть нам у реалізації цього проєкту. Вони отримають нові знання, нові підходи до роботи з дітьми. Ми готові надавати і матеріальну допомогу, і майданчики для спілкування, і можливість проводити практичні заняття з виїздом на виробничі майданчики. Вони зможуть переконатися, що технології розвиваються, металургія не стоїть на місці, ми реалізуємо багато нових проєктів, пов’язаних з екологічною та технічною модернізацією. Все це тісно пов’язано з точними науками.

Привітали вчителів голова Запорізької обласної ради Олена Жук, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Анатолій Васюк, ректор Запорізького національного університету Микола Фролов.

Олена Жук

— Відповідальні органи влади, відповідальні підприємства розуміють важливість сучасної освіти для нашої нової генерації, тому Запорізька обласна рада та комбінат «Запоріжсталь» інвестують в освіту вчителів, — зазначила Олена Жук. — Я переконана, що після проходження цього курсу, статус кожного, хто взяв участь у STEAM-CAMP, значно підвищиться, і вони зможуть конкурувати не тільки на рівні Запоріжжя і Запорізької області.

Першу лекцію в рамках проєкту вчителям прочитав фізик, кандидат філософських наук, доцент кафедри теорії культури і філософії науки філософського факультету Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна Олександр Філоненко. Він розповів про освіту майбутнього та дав поради, як краще викладати точні науки.

Олександр Філоненко

— Цей проєкт для мене надзвичайно сильний та важливий, — сказав Олександр Філоненко. — Він вселяє надію. Ми всі бачимо, наскільки стрімко знижується не тільки зацікавленість у фізиці і математиці, але падає взагалі розуміння того, наскільки ці науки важливі для культури суспільства.

Вчителька інформатики запорізької школи №15 Ангеліна Виноградова дуже любить свою роботу та намагається постійно вдосконалювати свої навички.

Ангеліна Виноградова

 

— Я прийшла на цей проєкт за новим досвідом, за новими знаннями, — підкреслила Ангеліна Виноградова. — Мені би хотілося більш якісно викладати для дітей, щоб вони могли вийти підготовлені у цей світ, щоб могли гідно себе представити та здобути такі знання, які їм будуть корисні. Якщо дитині дати зрозуміти, що вона може відкрити свій потенціал, вона зможе проявити себе в точних науках.

Вчитель Запорізької спеціальної школи «Світанок» Дмитро Оліфіренко не просто вчить дітей математиці, а показує, де її можна застосувати у звичному житті.

 Дмитро Оліфіренко

— Мені цікаво дізнатися нові методики викладання предмету, — каже Дмитро Оліфіренко. — Хотілося б навчитися якимсь новим фішкам у викладанні. Зацікавити дитину точними науками можна власним прикладом та досвідом. Дітям треба показувати, як можна використовувати математику в повсякденному житті, навіть там, де ми не здогадувалися, що є математика. Роль викладача математики дуже важлива. Якщо вчитель не зацікавить дитину, інтерес до математики може зникнути назавжди.

Всі учасники проєкту після його старту змогли ознайомитися і з виробничим майданчиком Запоріжжя. Після перших лекцій вчителі побували на підприємствах Групи Метінвест та подивилися, як вони працюють.

екскурсія на "Запоріжсталь"

Учасники проєкту STEAM-CAMP відвідали «Запоріжсталь», «Запоріжвогнетрив» та «Запорізький ливарно-механічний завод».

екскурсія на "Запоріжсталь"

Викладачка фізики Запорізької школи-інтернату «Джерело» Наталля Шаповалова була приємно вражена, відвідавши комбінат «Запоріжсталь». Зокрема вчителям показали диспетчерську, НТА-4 та ЦГПТЛ.

Наталля Шаповалова

— Мене вразив непреривний травильний агрегат та об’єми роботи, зроблені для його будівництва, — підкреслила вчителька. — Мені цікаво було спостерігати за процесом. Моїм учням було би дуже цікаво подивитися на таке виробництво. Усім мешканцям Запоріжжя слід побачити це, щоб знати, які в місті є успішно працюючі потужні підприємства та пишатися цим.

Зазначимо, у 2021 році Групі Метінвест виповнюється 15 років. За цей час компанія реалізувала дуже багато освітніх проєктів для розвитку потенціалу молоді.

логотип Метинвест 15 лет 1

Читайте також: Запорізька команда виборола Гран-прі престижного студентського чемпіонату «M.Student Champ» компанії «Метінвест».

Фото автораКомментарии читателей