Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Фоторепортаж
У Запоріжжі стартував другий сезон українського навчального проєкту
Поделиться

У Запоріжжі стартував крутий проєкт Master of Public Administration

Український проєкт Master of Public Administration в цьому році стартував в Запоріжжі, у хабі «Платформа спільних дій». Нагадаємо, що проєкт переміг у конкурсі глобального договору ООН «Партнерство заради сталого розвитку-2020» у категорії «Економічний розвиток». Він передбачає дворічне навчання для міських управлінців. Автором проєкту МРА є Група Метінвест. Це другий потік навчання студентів проєкту МРА, а перший стартував у 2019 році.

 МРА

Мета програми МРА – допомогти українським містам підготувати нове покоління управлінців, які зможуть ефективно керувати, ставлячи на перше місце інтереси людей. А також — залучати інвестиції, реалізовувати проєкти для розвитку місцевих громад.

Отриманні знання допоможуть забезпечити сталий економічний розвиток містам в цілому. А це своєю чергою має бути запорукою підвищення якості життя їх жителів. На державному рівні здобути таку освіту в Україні поки що неможливо.

 МРА

— Ми раді бути партнерами такого важливого для України проєкту, — зазначила директор ГО «Запоріжжя. Платформа спільних дій» Ірайсат Магомедалієва. — Тому що його результатом стане якісний розвиток міст і підвищення рівня життя людей. На цьому тижні в хабі «Платформа спільних дій» стартувало навчання другого потоку MPA. Цього року проєкт розширив свою географію. І ми раді зустрічати тут молодих управлінців Запорізької, Дніпропетровської і Донецької області. Ефективне управління бюджетом, нові інвестиції, важливі для громади проєкти цього і багато чому іншому протягом двох років будуть прокачувати свої знання студенти проєкту завдяки найкращим експертам країни.

Протягом двох років студенти МРА вивчатимуть такі предмети, як місцеве самоврядування, його юридичні аспекти, управління бюджетом, міськими фінансами, маркетинг міст, електронне і проєктне управління містом та інші.

 МРА

— Програма показує управління містом з різних сторін. Якщо перша програма була експериментом, то тепер ми розуміємо, на чому зробити акценти, як зробити її максимально корисною, — каже керівник програми MPA Олена Юзькова (Київ). — Тут 30 осіб із Запоріжжя, Мелітополя, Кривого Рогу, Маріуполя і Покровська. Перший модуль відкрився у Запоріжжі. Вони будуть проходити в містах учасників. Крім того, ця програма йде в партнерстві з Львівським державним університетом управління. І деякі модулі будуть також у Львові. А в кінці навчання студенти захищають досить великий проєкт, який потім буде реалізований в місті або вже реалізований за два роки.

Викладачі та студенти програми зазначили, що зараз дуже важливими є безперервна освіта та сталий розвиток.

Як писала «Индустриалка», один з випускників МРА, керівник управління ПАТ «Запоріжсталь», екс-депутат Запорізької обласної ради Ярослав Криль, в рамках цієї програми реалізував масштабний проєкт будівництва корпусу променевої терапії та встановлення лінійного прискорювача в Запорізькому онкодиспансері.

Читайте також: В Запорожской области проверят 11 школ.

Фото Олександра ПрилепиКомментарии читателей