Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Фоторепортаж
У Запоріжжі стартувало навчання верстатників за унікальною програмою — фото
Поделиться

Навчання верстатників триватиме 3 місяці

У Запоріжжі стартувало навчання за спеціальністю «Верстатник широкого профілю» в рамках спільного проєкту Центру кар’єри Метінвест та міського центру зайнятості. Це спеціальні безкоштовні курси для запоріжців, які бажають опанувати нову професію та працевлаштуватися на провідні металургійні підприємства міста. Головною перевагою цих курсів є швидке навчання, націлене на практику, та гарантоване працевлаштування. Їхня тривалість — три місяці.

навчання

Як зазначає директор Центру кар’єри Метінвест Віталій Тишечко, ідея розробити такі курси виникла після детального аналізу ринку праці в Запоріжжі. Виявилося, що в місті катастрофічно не вистачає спеціалістів технічного профілю. Особливо — верстатників.

На запорізьких підприємствах Метінвесту є велика потреба в верстатниках широкого профілю. Наприклад, на Запорізькому ливарно-механічному заводі очікується ріст виробництва і, відповідно, необхідно набрати нових спеціалістів. Це приблизно 100 вакансій. Проаналізувавши ринок праці, статистику центру зайнятості та навчальні заклади, ми побачили, що в місті не вистачає підготовлених спеціалістів, які могли б закрити ці вакансії. Тому ми разом з центром зайнятості вирішили започаткувати безкоштовні курси, де всі бажаючі можуть швидко опанувати професію та працевлаштуватися, — зазначив Віталій Тишечко.

Навчання для здобувачів професії проходить у Запорізькому машинобудівному вищому професійному училищі. Зараз навчання проходить в індивідуальному форматі. На лекції та практичні заняття ходять два учні, ще два — розпочнуть навчання цього тижня. Такий формат спілкування учнів та викладачів дуже ефективний, адже так здобувачі професії можуть краще засвоїти інформацію та в будь-який момент задавати додаткові питання, якщо щось буде незрозуміло.

навчання

Курси для майбутніх верстатників триватимуть всього лише три місяці. Щоб навчання пройшло для них максимально ефективно, фахівці розробили спеціальну програму.

— На сьогодні навчання проходить за індивідуальною програмою, тобто в групах по дві людини. Його тривалість — 3 місяці. Програму навчання розробляли фахівці нашого навчального закладу спільно з Метінвестом та центром зайнятості. Ми зацікавлені в тому, аби учні почерпнули якнайбільше корисної інформації, яку вони будуть застосовувати на робочих місцях. Наша основна задача — підготувати кадри, які зможуть успішно працювати на всіх запорізьких підприємствах, — зазначив директор Запорізького машинобудівного вищого професійного училища Олександр Олійник.

навчання

Навчання для здобувачів професії верстатника, перш за все, націлене на здобуття практичних навичок. Тому 2 дні на тиждень учні відвідують лекційні заняття, а 3 дні на тиждень — практичні. Вони опанують читання креслень, технологію верстатних, шліфувальних, токарних та фрезерувальних робіт, матеріалознавство, креслення. Особливу увагу викладачі приділятимуть охороні праці.

Практичні заняття учні теж проходитимуть на базі Запорізького машинобудівного вищого професійного училища. Тут облаштований навчально-практичний центр «Механічна обробка металу», де встановлене сучасне обладнання. Всі верстати, які є в майстернях училища, на 100% відповідають тим, на яких працюють працівники металургійних підприємств.

навчання

навчання

— Учні проходять виробниче навчання в нашому центрі механічної обробки металу. Вони будуть навчатися на сучасному обладнанні — токарних, шліфувальних, фрезерувальних та свердлильних верстатах. У нас навіть є лазерні верстати новітнього покоління. На них вже вміють працювати наші випускники. Сподіваюся, що ці знання опанують і наші нові учні.

Сьогодні в нас відбулося друге практичне заняття. Хлопці навчалися обробці зовнішніх циліндричних торцевих поверхонь. Самі вони поки що не працювали за верстатами, бо це тільки початок навчання, все роблять під моїм контролем. Але хлопці кмітливі, бачу, що в них виходить працювати, — поділилася майстер виробничого навчання Олена Кур’ян.

навчання

Навчатися в Запорізькому машинобудівному вищому професійному училищі здобувачі професії будуть два місяці. Останній місяць курсів вони проведуть на виробничій практиці безпосередньо на їхньому майбутньому місці роботи — Запорізькому ливарно-механічному заводі. Після успішного закінчення курсу хлопців чекає офіційне працевлаштування на підприємство.

навчання

Самі учні розповідають «Индустриалке», що пройти курси верстатника — їхній свідомий вибір. Адже вони розуміють, що ця професія перспективна та достойно оплачується.

— До навчання на верстатника я проходив військову службу, займав посаду водія. Вирішив, що хочу отримати цю професію, бо мені цікава обробка металу та вироблення деталей з металу. Тим більше, що ця професія користується великим попитом на наших підприємствах. Про цей проєкт я дізнався з центру зайнятості. А остаточно я переконався прийти сюди за порадою друзів, які працюють на підприємствах більше 10 років. Вони розповідають, що отримують гарну зарплату та мають хороший соціальний пакет. Це мене і зацікавило.

Про професію верстатника знання у мене були мінімальні, а за 4 дні навчання я отримав багато інформації. Вчитися тут цікаво. Думаю, у мене все вийде, — поділився враженнями від навчання запоріжець Сергій Павлів.

навчання

Зазначимо, що набір на безкоштовні курси верстатників триває. Якщо ви бажаєте отримати цю професію, звертайтеся до Центру кар’єри Метінвест за адресою: пр. Металургів, 24 або за телефоном 0-800-606-000.

Читайте також: У Запорізькій області реально достойно заробляти і комфортно жити

Фото автора


Комментарии читателей