Индустриалка - новости Запорожья

Запорожье, Фоторепортаж
У Запоріжжі стартували масштабні змагання з робітничих професій WorldSkills Ukraine
Поделиться

У Запоріжжі відбувається фінал престижного конкурсу WorldSkills Ukraine

Проведення конкурсу WorldSkills Ukraine сприятиме популяризації технічної освіти серед молоді та підвищить якість підготовки кадрів, впевнені експерти.

Фінал конкурсу WorldSkills Ukraine проходить з 29 вересня до 13 жовтня на п’яти локаціях: у Запоріжжі, Дніпрі, Маріуполі, Києві і смт Глеваха. У нашему місті фінали проходять сьогодні та завтра 7 і 8 жовтня на базі Запорізького політехнічного центру професійно-технічної освіти.

На відкритті престижного заходу представники обласної влади підкреслили, що на сьогоднішній день профтехосвіта потребує в Україні реформування. А проведення таких заходів дозволить підвищити престиж робітничих професій та допоможе скласти реальну картину роботи таких працівників.

У Запоріжжі відбувається фінал престижного конкурсу WorldSkills Ukraine

Як підкреслив заступник голови Запорізької облдержадміністрації Віталій Тішечко, для Запоріжжя, як для великого індустріального міста, це особливе важливе питання. Також необхідно говорити і про проблеми, які пов’язані з цій галуззю, бо для України, в якій промислові підприємства залишаються ключовими платниками податків, занепад профільної освіти може реально позначитися на стані економіки.

— Дуже влучно, що конкурс проводиться і у нашому місті, тому що у нас велике індустріальне місто та промисловий центр завжди потребує таких працівників. Але всі ми сьогодні бачимо, що профтехосвіта у нас сьогодні вимагає суттєвих змін. Такі конкурси піднімають престиж професії. Але завдання реформування — це завдання і для центральної влади. Ми повинні сьогодні синхронізувати матеріально-технічну базу реального підприємства з навчальною базою профтехучилища. Саме це допоможе зменшити період адаптації на виробництві. Також вважаю важливим інтегрувати дуальну систему навчання, збільшувати терміни практики. Зараз одна з болючих тем для техосвіти — це педагогічний склад. Треба впроваджувати курси підвищення кваліфікації, оновлювати матеріальну та технічну бази. Таким чином ми підмінимо престиж робітничих професій і зможемо забезпечити наш регіон кваліфікованими кадрами.

Ще одне з завдань професійно-технічних закладів освіти — це надавати знання учням з урахуванням реальних вимог, з якими вони будуть стикатися на виробництві.

— На сьогоднішній день ми розуміємо, що ключовою проблематикою галузі проф-техосвіти є невідповідність тим знанням та компетенціям, які дають заклади освіти учням, з урахуванням тих сучасних вимог, які диктує ринок праці, — зазначив заступник голови облдержадміністрації (стажування) Олександр Свистун. — Для того, щоб з цим розібратися, ми розпочали роботу по написанню стратегії профтехосвіти Запорізької області. Наразі визначаємо проблематику та будемо намагатися максимально гармонізувати сьогодення профтехосвіти з сучасними вимогами ринку праці. В перспективі визначимо цілі, тактичні завдання. Переконаний, що такі конкурси є надзвичайно корисними, бо завдяки ним ми популяризуємо технічні професії, привертаємо увагу до проблем, які існують у цій галузі. І разом знаходимо рішення.

На заході також були присутні і фахівці центрів зайнятості. Вони зазначають, молодь часто не уявляє можливості, які розкриває та чи інша робітнича професія, тому роблять вибір на користь юристів, економістів — професій, які на слуху, але про яких у них також немає уявлення. Такі конкурси допомагають зрозуміти професію і отримати більше інформації про свої можливості для розвитку і зростання.

Ірина Дудник

— На сьогоднішній день ми маємо майже 2 тисячі різних вакансій, які можемо запропонувати всім, хто перебуває у нас на на обліку. Якщо порівнювати з кількостю вакансій минулого року, то їх стало менше, — розповіла директор Запорізької обласної служби зайнятості Ірина Дудник. — Я пишаюся, що у нас проходять такі конкурси. Це дуже престижно. Люди, які беруть участь у конкурсі демонструють високопрофесійні навички. Також ці конкурси дозволяють учасникам більше зрозуміти технічну професію, розкрити її потенціал для новачків. З цим училищем ми активно співпрацюємо, ми готуємо разом кадри. Тут дуже потужна база. Загалом ми співпрацюємо з 40 училищами з питань підготовки кадрів для різних підприємств регіону.

Нагадаємо, конкурс WorldSkills, який проходить в багатьох країнах світу, в Україні проводиться з 2016 року і компанія «Метінвест» з самого початку була одним із спонсорів цього заходу. З минулого року «Метінвест» — генеральний спонсор і партнер WorldSkills Ukraine.

Зазначимо, що конкурс проходить з дотриманням карантинних норм. На заході присутня обмежена кількість осіб. Всі обов’язково проходять температурний скринінг та дотримуються маскового режиму. А робочі місця учасників змагань обладнали з дотриманням безпечної дистанції.

Детальніше про те, як проходить конкурс, читайте на нашому сайті пізніше.

Читайте також: В школьную программу хотят ввести новый предмет

Фото Олександра ПрилепиКомментарии читателей