Індустріалка - новини Запоріжжя

Запоріжжя, Культура, Фоторепортаж
У Запоріжжі продовжується унікальна акція, на якій лікують від стресу та депресії
Поделиться

У приміщенні Запорізького фотоклубу відбулася чергова акція “Арт-підтримки”

13 травня 2022 акція, яка об’єднує творчих людей, а також поціновувачів їх таланту, пройшла вже в четвертий раз.

Арт-підтримка

Мистецька імпреза “Арт-підтримка” була започаткована тиждень тому Запорізьким міським об’єднанням митців “Колорит”, обласною організацією Національної спілки фотохудожників України та відомими запорізькими музикантами. І кожного разу вона збирає все більше запоріжців.

Під час благодійної акції, яка проходить у приміщенні фотоклубу, збираються кошти на підтримку Запорізького військового госпіталю. Зокрема, працює виставка-продаж картин,  кошти від їх реалізації передаються на підтримку цього медзакладу Міністерства оборони.

Арт-підтримка

Під час минулих акцій зібрали 3500 грн, на які були закуплені шкарпетки та капці для поранених військових.

У рамках “Арт-підтримки” відомі запорізькі художники проводять майстер-класи з усіма бажаючими. Особливого шарму культурно-мистецькому заходу додають виступи знаних музикантів нашого міста.

Так, своєю майстерністю запоріжців та вимушених переселенців  вже порадували інструментальна група “Madjah`s(Віталій Фесенко та Володимир Калигін), контрабасист з Класичного ліцею Юрій Остапенко, Валентина Тишкевич, музиканти академічного симфонічного оркестру обласної філармонії Ілона Турчанінова та Андрій Нетреба та інші.

Арт-підтримка

Відкриття Арт-підтримкипроходило три дні поспіль, — нагадала голова Запорізького міського об’єднання митців  “Колорит” Олена Сауріна. — Тепер будемо проводити акцію кожну п’ятницю. Мистецька акція буде продовжуватися навіть якщо обставини змусять нас змінити місце проведення.

Сауріна Олена

Мета акції — психологічно вивести людей із стану депресії. Тому що багато митців не пишуть картини, не грають,  вони знаходяться у ступорі, залишившись без роботи .

Тому ми і зробили цей захід — щоб вивести творчих людей з такого стану “замороженості”.

Організатори “Арт-підтримки” допомагають вийти з депресії та тривожного стану і запоріжцям,  для яких художники проводять майстер-класи, а музиканти виступають у невимушеній атмосфері мистецької вечірки.

— Відвідувачі нашої акції з великим задоволенням слухають виступи музикантів, переглядають роботи художників, а також самі пробують малювати під час майстер-класів, — розповіла Олена Сауріна.

13 травня майстер-класи проводили  Інна Алещенко, Лариса Ермак, Євген Прокоф’єв та Вадим Мітков.

Лариса Ермак

Відома художниця Лариса Ермак вчила запоріжців та переселенців техніці малювання аквареллю.

Варто зазначити, що велика персональна виставка Лариси відкрилася в обласному художньому музеї 23 лютого і пропрацювала усього 3 години — назавтра в Україні росія розпочала широкомасштабну війну.

— Я чекала виставку три місяці, — розповідає Лариса Ермак. — А вона відкрилась і закрилась. На відкритті було дуже багато людей, деякі мої знайомі з роботи відпрошувалися, щоб попасти на відкриття. Вони встигли побачити роботи. А хто хотів в інший день прийти в музей — вже ні.

Арт-підтримка

Це найбільша для мене персональна виставка — представлено більше 100 картин. У Києві були персональні виставки, де були 30-40 моїх робіт. А тут, у Запоріжжі, — 100!

Я кожен день молюсь, щоб найшвидше це все закінчилося. З 23 лютого практично нічого не малювала. У мене другий творчий настрій!

На тему війни лише одна робота вийшла. Про Маріуполь. Це був такий стан душі — начебто все розривається всередині.

Ще одну картину зробила для волонтерського центру “Паляниця”. Картина “Бригада Кук” намальована для працівників кухні. У цьому центрі годують волонтерів, готують їжу для військових. Картина ще у мене, її треба красиво оформити.

Арт-підтримка

Проведення майстер-класу стало для Лариси Ермак дуже приємним моментом життя.

— Майстер-клас проводила практично з “нуля”, — зізнається художниця. — Згадувала і разом з усіма працювала. Як перші кроки у школі. Акварель — це така техніка, яку не можна кидати.

Треба бути весь час в цьому процесі — у спілкуванні з водою, з фарбами. Якщо надовго кидаєш, потім все начебто з “0” починаєш.

Я вирішила подарувати емоції дівчатам. Одна — переселенка з Маріуполя, Олена. Вона пише, і в неї виходить. Коли Лєна дивилася мої роботи в альбомі,  про одну сказала так: “О, це вибух!”.  А це у мене кіт лежить. Треба творчістю допомагати їм емоції виплескувати!

Ніяких особливих правил у мене не було. Показала саме просте:  кольорові заливки і два стани — зима та літо. Дівчатам сподобалось.

Арт-підтримка

До речі, Лариса Ермак виставила для продажу свої відкритки та альбом з акварелями. Виручені кошти йдуть на потреби госпіталю.

— Чим можемо, допомагаємо, — каже художниця. — Творчість сьогодні, можливо, і не так затребувана.   На відкритті акції люди картини майже не купували, але вони кидали гроші в коробку на благодійність і 500 грн, і 20.

Арт-підтримка

Серед відвідувачів акції вирізнялась гарна пані у вишиванці. Старший науковий співробітник обласного художнього музею Тамара Гончаренко, за її словами, прийшла на “Арт-підтримку”,  щоб “відчути атмосферу, яку прагне душа”.

— Мистецтво відіграє дуже важливу роль в житті кожної людини, — впевнена Тамара Гончаренко. — Воно ж багатогранне — це цілий Всесвіт!

Гончаренко Тамара

Я, як людина, яка перебуває у світі мистецтва багато років, сьогодні вперше за 79 днів війни відчула бажання надіти вишиванку.

Коли зайшла в цю чудову залу під прекрасні звуки музики, побачила високохудожні фотографії, картини, графіку — то відчула таке свято на душі!

Сьогодні такі яскраві емоції, яких давно не було в житті! Ми постійно перебуваємо у тривожному стані і нарешті я змогла скинути це неприємне навантаження.

Здавалося б, звичайний день, але завдяки атмосфері, яку створили музиканти, він перетворився на свято. Для мене весна сьогодні тільки почалася.

Арт-підтримка

Тамара Гончаренко прийшла, зокрема, насолодитися грою музикантів академічного симфонічного оркестру заслуженої артистки України Ілони Турчанінової та Андрія Нетреби.

До речі, Ілона та Андрій виступали на усіх чотирьох акціях у рамках “Арт-підтримки”.

Арт-підтримка

Учора вони грали у складі інструментального квартету — разом з Юрієм Остапенко та Валентиною Тишкевич.

Програма складалася з класичних творів, звучали популярні мелодії. А закінчили музиканти свій виступ вже легендарним маршем січових стрільців “Ой, у лузі, червона калина”. Публіка активно їм підспівувала.

Турчанінова

— Це вже четверта акція, в якій ми приймаємо участь, — розповідає Ілона Турчанінова. — Мені дуже радісно, що кожного разу збирається все більше слухачів.

Програму для виступів ми спеціально підбираємо — щоб підняти настрій слухачам, налаштувати їх на веселу хвилю. Включаємо до програми і українські пісні.

Думаю, що акція буде і далі розвиватися і скоро цей зал стане замалим для її проведення.

Я вважаю: чим більше світла, тим менше темряви. Ми, творчі люди, вкладаємо світло у свої роботи, музиканти вкладають свою душу у виконання творів.

До речі, після концерту Ілона Турчанінова отримала подарунок від художниці  Інни Алещенко — малюнок з зображенням їх інструментального  ансамблю.

Турчанінова

Запоріжців та гостей міста на акції чекав ще один сюрприз — голова правління БФ «Покоління майбутнього» Максим Кравчук та голова ГО «Запорозькі берегині» Олена Шевчук частували їх солодкою ватою в патріотичних кольорах.

 Шевчук

Наступна акція в рамках “Арт-підтримки” відбудеться у приміщенні фотоклубу “Запоріжжя” в наступну п’ятницю, 20 травня. Початок — об 11 годині. Приходьте!

Арт-підтримка

Фото Олександра Прилепи та Лариси Ермак

Читайте також: У кліпі відомого репера можна побачити паляницю з гербом України

Читайте наші новини на сайті zprz. city.Комментарии читателей